CodeWeek – tydzień programowania w STARTERZE

Dodano: Wrz 26 2017 Autor: admin

Zbliża się międzynarodowe święto programowania. Z tej okazji Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER już po raz piąty zaprasza na Codeweek. W dniach 10-19 października dzieci, młodzież i dorośli będą mogli poznać tajniki programowania i nowych technologii. Ruszyły zapisy na warsztaty i wydarzenia. Szczegóły dostępne na stronie: www.codeweek.inkubatorstarter.pl.

codeweek2016_2CodeWeek to europejska inicjatywa promująca naukę kodowania. To tydzień warsztatów i spotkań z przedstawicielami firm branży informatycznej i nowych technologii. Zajęcia kierowane są do dzieci oraz początkujących, jak i bardziej zaawansowanych programistów.

– W tym roku z okazji Codeweeka przygotowaliśmy w STARTERZE 11 wydarzeń skierowanych do ponad 400 osób. Cześć z nich jest bezpłatna. Zachęcamy do szybkiego zapisywania się – mówi Beata Jakubczyk, koordynatorka wydarzenia ze STARTERA.

codeweek_2017Uczestnicy będą mieli okazję do poznania ciekawych zagadnień dotyczących technologii XXI wieku. Podczas warsztatów organizowanych przez firmę Blue Dot Solutions chętni dowiedzą się, jak znaleźć i analizować dane satelitarne. Za to firma Solwit opowie o agilowym zarządzaniu projektami, coraz popularniejszym w branży IT, który opiera się m.in. na wzmacnianie samodzielności i odpowiedzialności zespołu.

Sporo wrażeń czeka także na dzieci w wieku 8-13 lat. Warsztaty dla nich przygotuje WOW School we współpracy ze STARTEREM. Młodzi programiści będą projektować własną grę 3D, poznają podstawy tworzenia stron internetowych, a także spotkają się z Photonem – interaktywnym robotem, który uczy programowania i rozwija ciekawość świata u dzieci.

codeweek2016Zapisy na wydarzenia odbywające się w ramach CodeWeek in Starter dostępne są na stronie: www.codeweek.inkubatorstarter.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Wydarzenia odbędą się w dniach 10-19 października w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. Partnerami strategicznymi wydarzenia są: Solwit i Blue Dot Solutions.