Creative People / Creative Ideas – 3 szerokie perspektywy

Dodano: Lut 11 2014 Autor: Avena Admin

Wczoraj wieczorem spotkaliśmy się w Starterze z trójką nieszablonowych osób ze świata startupów: Benem Southworthem, twórcą ekosystemów startupowych w Europie, Cathy White, specjalistką od PRu oraz social media z Albion Drive oraz Lenką Kucerovą, manager zarządzającą ekosystemem Wayra Prague. A wszystko to podczas Creative People / Creative Ideas w naszym Starterowym Crazy Roomie.

DSCN2948

Bohaterem wieczoru oraz pierwszym prelegentem był Ben Southworth – pozwólcie, że pokrótce opowiemy Wam jego historię. W wieku 18 lat wyjechał z Cambridge bez wykształcenia oraz kwalifikacji nie wiedząc, co właściwie chce zrobić ze swoim życiem. Jedyne w czym był dobry, to składanie rzeczy z pojedynczych elementów. Po kilkuletniej tułaczce między portalami i działami marketingu trafił do Stanów Zjednoczonych, gdzie zaraził się ideą startupów. Postanowił tą ideą zarazić Anglię i w kilka lat zebrał 100 zespołów rozwijających swoje pomysły oraz 9.500 osób, które planują realizację własnych. Obecnie to jeden z najbardziej doświadczonych twórców ekosystemów startupowych w Europie:

„My nie szukamy ludzi, którzy dadzą nam pracę, jesteśmy tu po to by inspirować i pracować dla siebie, bo to jest dla nas ważne” – mówi Ben

DSCN2954

Jako kolejna wystąpiła Cathy White, która przewrotnie utwierdzała nas w przekonaniu, że nie potrzebujemy agencji PRowej, że to wszystko możemy zrobić sami. Wystarczy nam skrzynka mailowa, Twitter oraz odrobina inwencji. Przewodnią myślą było – minimalizuj koszty i rób PR osobiście, to nie trudne.

DSCN2955

Na koniec wystąpiła nasza sąsiadka Lenka Kucerova, która opowiadała o tym jak ekosystem Wayra CEE działa w Czechach, czego możemy się od nich uczyć oraz dlaczego warto do nich dołączyć. W skrócie – najważniejsza okazała się wizja oraz mocny zespół.

A po części oficjalnej, nastąpiła klasyczna część networkingowa, podczas której wizytówki rozgrzały się do czerwoności, a LinkedIn pękał w szwach od nowych znajomych.

Jeżeli chcecie jeszcze przez chwilę poczuć ta atmosferę, to poniżej zostawiamy galerię zdjęć z tego wydarzenia. Do zobaczenia już niebawem.

P.S. Przed nami gorący tydzień czyli Social Media Show, więcej informacji znajdziecie [tutaj]

Kategoria: Sami o sobie