Dodatkowe nagrody i tańsze wejściówki dla startupów! Trwa rekrutacja do infoShare Startup Zone

Dodano: Kwi 11 2016 Autor: Personal PR

20 tysięcy euro dla najlepszego startupa i nawet 1 milion euro w inwestycji dla wyróżniających się firm. O to powalczą uczestnicy infoShare Startup Contest w maju. Jednak to nie wszystko! Organizatorzy: Fundacja infoShare i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER podnoszą stawkę! Najlepszy polski startup weźmie udział w kolejnej globalnej rywalizacji – Creative Business Cup. Z tej okazji przedłużona zostaje, do 20 kwietnia, rekrutacja do konkursu i całej Startup Zone. Startupy mogą także skorzystać z rabatu w wysokości 50%. Rejestracja odbywa się poprzez stronę: https://infoshare.pl/startup-zone

Contest_fot. Michał Skotarczak

10. edycja konferencji infoShare przyciągnie do Gdańska, w dniach 18-20 maja, ok. 5 tysięcy ekspertów, fanów nowych technologii i mediów, a także inwestorów i przedsiębiorców. Ważną częścią infoShare jest strefa Startup Zone ze słynnym Startup Contest, w którym w zeszłym roku rywalizowało niemal 160 firm z całego świata. Uczestników oceni międzynarodowe jury, m.in. Jon von Tetzchner (twórca przeglądarek Opera i Vivaldi) czy Marc Wesselink z akceleratora Startupbootcamp w Amsterdamie.

Niecałe 2 miesiące przed infoShare organizatorzy wzbogacili ofertę dla uczestniczących startupów, ułatwiając innowacyjnym biznesom pokazanie się w Gdańsku:

– Do Startup Zone dołączają kolejni znaczący partnerzy, w tym Creative Business Cup, oferujący miejsce w swoim konkursie dla najbardziej kreatywnego uczestnika Startup Contest. Dlatego chcemy dać szansę jak największej liczbie innowacyjnych firm do pokazania się w Gdańsku. Dzięki wsparciu od nowych partnerów obniżyliśmy ceny o 50% i możemy przekazać dodatkową wejściówkę dla każdego zespołu – mówi Anna Wylężek z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. – W końcu infoShare to idealne miejsce dla startupów z Europy Środkowo-Wschodniej na zabłyśnięcie w skali globalnej, więc warto, aby innowatorzy z tego regionu skorzystali z tej szansy – dodaje Anna Wylężek.

infoShare Startup Contest był początkiem drogi do globalnej sławy m.in. dla firmy CTA Adventure. Po zwycięstwie w Startup Contest wygrali bilet na Creative Business Cup, po czym w światowym finale konkursu zdobyli I nagrodę:

­– Udział w infoShare Startup Zone pozwolił nam zaprezentować się szerszej publiczności w Polsce i zagranicą. Udało się nawiązać wiele kontaktów i zyskać więcej szumu dla naszego produktu Professor Why™ w mediach. Decyzja o starcie w kolejnym konkursie, jakim jest Creative Business Cup, była częściowo spowodowana sukcesami podczas infoShare. Dzięki dobremu przygotowaniu zdobyliśmy tytuł Najbardziej Kreatywnego Przedsiębiorcy na świecie – przekonuje Mateusz Marmołowski, założyciel CTAdventure.

infoShare Startup Zone_fot. Michał Skotarczak

Jednak Strefa Startup Zone to nie tylko konkurs, ale także możliwość udziału w Expo i prezentacji swojego projektu przed 5 tysiącami uczestników konferencji. Ponadto startupy staną przed unikatową szansą speed datingu, czyli spotkań sam na sam ze światowymi inwestorami, a do konkursu przygotowywać ich będą mentorzy, m.in.: Calum Cameron (Startup Wise Guys), Mike Bradshaw (AppCampus), Piotr Pietrzak (IBM), Niclas Fritz (BatchOne) i wielu innych. Również scena Startup Stage zagwarantuje wiele inspiracji, gdyż zaprezentują się na niej eksperci tacy jak: Joerg Rheinboldt – CEO Axel Springer Plug&Play Accelerator w Berlinie czy Valérie Kinoo – założycielka i dyrektor Coworking Les Galeries – wyjątkowej przestrzeni coworkingowej pełniącej również funkcję galerii sztuki.

Zgłoszenia na infoShare Startup Zone potrwają do 20 kwietnia 2016 roku. Szczegółowe informacje o rejestracji i promocjach dla startupów znajdują się na stronie: https://infoshare.pl/startup-zone