Dzień Otwarty w STARTERZE – moc atrakcji i zabaw dla dzieci i młodzieży

Dodano: Wrz 02 2015 Autor: Personal PR

Warsztaty tworzenia balonowych stworów, wystawa zabytkowych komputerów, zajęcia z programowania, zabawa w superbohatera, nauka angielskiego przez zabawę i wiele innych atrakcji! W sobotę, 12 września br. w godz. 11:00-14:00, Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER wraz z Miastem Gdańsk zaprasza na dedykowany dzieciom i młodzieży Dzień Otwarty! Oprócz licznych, bezpłatnych atrakcji, uczestnicy wydarzenia będą mogli również zapoznać się z ofertą zajęć STARTER PLAY wspierających przedsiębiorczość dzieci i młodzieży.

 banner 2015

To już druga edycja Dnia Otwartego w STARTERZE, który oprócz bogatej oferty skierowanej do osób rozpoczynających swoją przygodę z biznesem, organizuje również zajęcia i warsztaty dedykowane dzieciom. W tym roku STARTER zamieni się w prawdziwą arenę cyrkową: najmłodsi będą mogli wziąć udział w pokazach cyrkowych, poznać tajniki chodzenia na szczudłach i żonglowania czy spróbować swoich sił jako kreatorzy Godzilli i innych stworów z balonów.

Ale to nie wszystko! Mogą również przemienić się w superbohaterów i uratować świat!

– W sobotę Stacja Bohater zabierze nas do świata pełnego niesamowitych bohaterek i bohaterów. Dzieci będą miały niepowtarzalną okazję dowiedzieć się, jakie supermoce w nich drzemią, stworzyć odlotowy strój bohatera według własnego projektu oraz przyczynić się do uratowania Ziemi! – zachęca Ewa Glebko ze STARTERA – Świat potrzebuje Waszej supermocy, przybywajcie!

Najmłodszym uczestnikom zabawę zapewni również przedszkole Little Harvard. Starsi uczestnicy Dni Otwartych mogą spróbować swoich sił w programowaniu za pomocą języka programowania dla dzieci Scratch. Ponadto przybyli na wydarzenie będą mogli poznać historię rozwoju technologii dzięki wystawie zabytkowych komputerów. Wycieczkę w głąb lat 80. zapewnią również dostępne w STARTERZE gry komputerowe. A zagrać może w nie każdy!

plakat 2015

– Czekamy również na małych poliglotów! We współpracy z American School Margot, firmą założoną przez uczestniczkę projektu „Go Creative. Biznes na Start”, przygotowaliśmy także szereg zajęć związanych z nauką języka angielskiego. Wśród propozycji związanych z nauką języka znajdą: zabawa w gry pamięciowe oraz zajęcia kreatywne, tj. malowanie miasta, szycie z filcu (felc sewing) czy tworzenie marionetek (stick puppets) ­– aktywności, które pomogą poznać zawody w języku angielskim. To niepowtarzalna okazja, by spróbować nauki w zupełnie nowym wydaniu – dodaje Ewa Glebko.

Nie zabraknie również możliwości posłuchania o tegorocznym programie wykładów i warsztatów organizowanych w ramach spotkań dzieci z przedsiębiorcami (In Business) czy o zajęciach odbywających się w ramach projektu Działam Twórczo, podczas których STARTER zachęca dzieci m.in. do malowania fotografii światłem, projektowania, kodowania, poznawania definicji związanych z pieniędzmi czy zabawy w konstruowanie robotów.

Dni Otwarte STARTERA rozpoczną się w sobotę 12 września o godz. 11.00 w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. Lęborskiej 3b. Wydarzenie ma charakter bezpłatny, nie obowiązują wcześniejsze zapisy.