Gdańsk Business Week – drzwi do biznesu i okno na światowy styl zarządzania

Dodano: Lip 15 2015 Autor: Personal PR

19 lipca br. rozpocznie się organizowana przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER wspólnie z Miastem Gdańsk i Washington Business Week piąta edycja Gdańsk Business Week. Dla młodzieży to niebywała okazja do wcielenia się w rolę prawdziwego przedsiębiorcy pracującego nad rozpoczęciem i rozwojem własnego biznesu. Dla pracowników trójmiejskich firm biorących udział w projekcie – szansa na rozwój kompetencji menadżerskich i wspólną wymianę doświadczeń z kadrą zagranicznych ekspertów.

Dodatkowo, w ramach ICT Day – poświęconego nowym technologiom, młodzież czeka wycieczka do Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER i Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Przy poszerzaniu wiedzy o praktyczne aspekty związane z prowadzeniem firmy pomogą również odbywające się podczas całego tygodnia wykłady z udziałem ekspertów z różnych dziedzin (m.in.: sprzedaży, Product Managementu, Personal Brandingu) oraz rady udzielane przez polskich i amerykańskich Doradców Firm (tzw. Company Advisors), wśród których pojawią się m.in.: przedstawiciele Boeinga, mcaConnect, Downtown Seattle Association czy InvestGda, Young Digital Planet oraz Kemiry.

– Jako firma o światowym zasięgu zatrudniająca w Gdańsku ponad 200 osób staramy się dbać nie tylko o rozwój naszych usług, ale również o rozwój pracowników i ich kompetencji zawodowych. Dlatego też udział w Gdańsk Business Week oceniamy jako cenną wartość dla naszych liderów i specjalistów mogących skorzystać z wiedzy ekspertów na co dzień zarządzających największymi amerykańskimi firmami oraz zapoznać się z amerykańskim stylem prowadzenia biznesu – mówi Marta Gołubowicz z firmy Kemira.

Wszystkie zajęcia podczas tegorocznej edycji Gdańsk Business Week (19-24 lipca) odbędą się w Gdańskim Liceum Autonomicznym. Tam też, w piątek, 24 lipca w godz. 10.00-13.00, podczas tzw. Dnia Sędziowania, będą mieć miejsce finalne prezentacje młodzieży. Natomiast uroczysta gala z wręczeniem nagród w poszczególnych kategoriach (BizSim, Stockholder Presentation, TradeShow, Marketing Challange) dla zwycięskich grup rozpocznie się o 18.30 w Europejskim Centrum Solidarności.

Gdańsk Business Week 2015 to piąta edycja przedsięwzięcia realizowanego dla młodzieży w wieku 15-19 lat przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER wspólnie z Miastem Gdańsk i Washington Business Week. Gdańsk Business Week to 6-dniowe warsztaty przedsiębiorczości i kreatywności realizowane w oparciu o symulację biznesową, prowadzone w języku angielskim przez amerykańską kadrę menedżerów z firm – takich jak Boeing – przy współpracy z menedżerami z Polski. Idea programu oparta jest na autorskiej licencji amerykańskiej organizacji Foundation for Private Enterprise Education, która realizuje program w Stanach Zjednoczonych od 38 lat i może pochwalić się 60 tys. absolwentów. W Polsce, we wszystkich programach, wzięło dotychczas udział około 1170 uczestników. Rokrocznie w samym GBW bierze udział blisko 100 uczestników. W tym roku Partnerami Złotymi wydarzenia są InvestGDA i ZKM Gdańsk, Partnerami Srebrnymi: Kemira i Energa. Więcej informacji: www.gdanskbusinessweek.pl.