Gdy praca to także wakacje… Trwają zapisy na Creative Morning z cyfrowymi nomadami!

Dodano: Lip 21 2016 Autor: Personal PR

Czas na kolejne spotkanie z podróżnikami, łączącymi wyprawy w nieznane z pracą. Joanna Szreder porzuciła pracę w korporacji dla podróży po Azji i obecnie mieszka w Wietnamie. Tomasz Maciejewski zamieszkał w Tajlandii, do której wyjechał z 2 tysiącami w kieszeni. Oboje będą gośćmi biznesowego śniadania „Creative Morning” organizowanego przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i firmę Alfabeat. Wydarzenie odbędzie się 25 lipca o godz. 9.00 w Sztuce Wyboru, niedaleko Clipstera. Zapisy na bezpłatne wydarzenie dostępne są na stronie: http://cyfrowinomadzi2.evenea.pl.

Creative Morning_czerwiec_fot. M.Skotarczak

– To druga, wakacyjna odsłona śniadania biznesowego Creative Morning, które w wakacje przeniosło się w okolice Clipstera, do kawiarni Sztuka Wyboru. Podczas spotkań uczestnicy mogą porozmawiać z tzw. cyfrowymi nomadami, czyli ludźmi którzy dedykują swoje życie podróżowaniu, nie rezygnując z rozwijania swoich karier zawodowych – mówi Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Goście Creative Morning to podróżnicy, których historie przykuwają uwagę:

Tomasz Maciejewski poprzednią zimę spędził w Tajlandii. Wyruszył z biletem w jedną stronę i 2 tysiącami w kieszeni. Wrócił do Polski z nowymi doświadczeniami, poznając wielu cyfrowych nomadów, a także rozwijając swoją karierę zawodową w orientalnych miejscach. Z uczestnikami Creative Morning podzieli się swoimi przemyśleniami, opowie o pracy zdalnej, gdyż na co dzień pisze teksty na blogi czy media społecznościowe. Prowadzi także własnego bloga, na którym zdradza, jak wygląda codzienność cyfrowego nomada: http://jakwygraczycie.pl.

tomek-foto

Joanna Szreder wyjechała do Anglii, gdzie pracowała w korporacji. Jednak życie za biurkiem nie było spełnienie jej marzeń, więc zdecydowała się przeprowadzić do Tajlandii, gdzie uczyła w szkole języka angielskiego. Obecnie przebywa w Wietnamie i zajmuje się nauczaniem przez Internet. Podczas Creative Morning opowie o miłości do Azji, cyfrowym nomadyzmie, zdalnej pracy i własnym sposobie na podróżowanie:

– Slow travel to podróżowanie powoli, upajanie się chwilami, poznawanie wnikliwiej miejsc. Moją filozofią jest zwiedzania mniej, ale dokładniej – tłumaczy Joanna Szreder na blogu https://www.theblondtravels.com/pl, gdzie dzieli się z internautami swoimi doświadczeniami z wypraw.

joanna-foto

Wakacyjne spotkania Creative Morning są częścią programu „Clipster Summer” zapewniającego letnie atrakcje dla każdego, kto odwiedzi gdański Clipster. Ta przestrzeń, znajdująca się w Garnizonie Kultury, na co dzień służy rozwojowi pomysłów biznesowych. Jednak w okresie letnim twórcy Clipstera: STARTER i Alfabeat nie tylko codziennie organizują bezpłatne spotkania, warsztaty czy zajęcia rekreacyjne, ale także umożliwiają wynajem pokoi w Clipsterze, dzięki czemu ludzie z całego świata przybywający do Gdańska, mogą zamieszkać w tym miejscu.

Creative Morning „Clipster Summer: poznaj cyfrowych nomadów 2” odbędzie się w poniedziałek, 25 lipca, o godz. 9.00 w kawiarni Sztuka Wyboru w Gdańsku. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje i zapisy znajdują się na stronie: http://cyfrowinomadzi2.evenea.pl. Więcej informacji o wakacyjnej ofercie Clipstera można znaleźć pod adresem: http://clipster.pl/summer.