infoShare Startup Zone – czas na rywalizację o 1 milion euro!

Dodano: Maj 18 2016 Autor: Personal PR

23 speakerów, 100 startupów i 5 tysięcy uczestników. Startup Zone – jedna ze stref na infoShare – w dniach 18-19 maja zaprezentuje młode biznesy na największej konferencji technologicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku ponownie wiele emocji zapewni rywalizacja startupów w międzynarodowym  konkursie Startup Contest. Strefę Startup Zone organizuje Fundacja infoShare i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER.

Startup Contest_fot. Michał Skotarczak

infoShare rozpocznie się w gdańskim Amber Expo już 18 maja. Częścią imprezy jest Startup Zone – strefa o powierzchni ponad 1100 m², na której swoje projekty zaprezentuje 100 zespołów z całego świata. Najlepsze z nich powalczą w słynnym konkursie infoShare Startup Contest:

– 34 firmy zmierzą się 17 maja w ćwierćfinałach w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER, maksymalnie 19 z nich wejdzie do półfinału i zaprezentuje się na Startup Stage 18 maja, pierwszego dnia infoShare. Wielki finał Startup Contest odbędzie się drugiego dnia konferencji, a weźmie w nim udział 7 firm, w tym 2 wybrane przez publiczność – tłumaczy przebieg rywalizacji Małgorzata Jasnoch, CEO Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Publiczność będzie mogła za pomocą aplikacji mobilnej „infoShare Startup Zone 2016” zainwestować wirtualne pieniądze w wybrany projekt i w ten sposób oddać swój głos na wybrany startup.

Najlepsze startupy mają szansę na liczne nagrody gwarantujące rozgłos i dalszy rozwój, w tym 20 tys. euro ufundowane przez Prezydenta Miasta Gdańska, a nawet możliwość pozyskania inwestycji z puli 1 milion euro. Oprócz nagrody pieniężnej najbardziej kreatywny polski startup będzie reprezentował kraj w kolejnej globalnej rywalizacji – Creative Business Cup, a wyróżniona firma ma szansę na udział w akceleracji w berlińskim Axel Springer Plug and Play.

Oprócz śledzenia konkursowych zmagań uczestnicy infoShare będą mogli przyjrzeć się światowym innowacjom na Startup Expo, czyli strefie wystawienniczej, na której zaprezentuje się 100 startupów, a także mieszkańcy Clipstera – jedynej w Polsce przestrzeni łączącej coworking ze wspólnym mieszkaniem. Jej twórcy (STARTER i Alfabeat) zaprezentują na infoShare unikalną w skali kraju wakacyjną ofertę dla tzw. cyfrowych nomadów, czyli osób, które chcą łączyć pracę z podróżowaniem.

Również scena Startup Stage zagwarantuje wiele inspiracji, pojawią się na niej eksperci m.in. Joerg Rheinboldt – CEO Axel Springer Plug&Play Accelerator w Berlinie, Valérie Kinoo – założycielka i dyrektor Coworking Les Galeries – wyjątkowej przestrzeni coworkingowej pełniącej również funkcję galerii sztuki czy specjalistka od PR Susan Lindner (Emerging Media).

Startup Zone to również przestrzeń dla spotkań startupów z inwestorami. W trakcie imprezy młode firmy będą mogły zaprezentować swoje projekty przed światowymi inwestorami podczas indywidualnych spotkań i nawiązać często niezbędne do dalszego rozwoju kontakty.

infoShare odbędzie się w dniach 18-20 maja 2016 roku. Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na stronie: https://infoshare.pl/startup-zone