Jak wspierać dziecko w nauce programowania? STARTER zaprasza rodziców na inspirujące spotkanie!

Dodano: Lis 22 2016 Autor: admin

Jak być rodzicem w świecie nowych technologii? W ramach projektu „kod.Starter();”, organizowanego przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, ponad 230 dzieci i nastolatków uczyło się programować i budować roboty. W piątek, 25 listopada o godz. 18.00, odbędzie się finałowe spotkanie. Z tej okazji STARTER zaprasza na wydarzenie dzieci i rodziców, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o tym, jak rodzinnie poznawać nowe technologie. Wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla każdego. Zapisy dostępne są na stronie: http://koduj.inkubatorstarter.pl.

kod-starter_warsztaty2

kod.Starter(); to trwający od czerwca program edukacyjny STARTERA, którego celem jest praktyczna nauka programowania wśród dziewczyn i chłopaków w wieku 10-15 lat. W ramach projektu odbyły się weekendowe warsztaty oraz letnie półkolonie. Gdański inkubator otrzymał nagrodę na rozwój kod.Starter(); od giganta z Doliny Krzemowej – firmy Google. Na warsztatach i półkoloniach dzieci uczyły się języków programowania, tworzyły własne aplikacje i gry, a także budowały roboty czy interaktywne koszulki. Projekt zmierza ku końcowi, STARTER zaprasza na podsumowanie i wielki finał, w którym mogą wziąć udział rodzice i dzieci, a także osoby które nie brały wcześniej udziału w zajęciach!

Podczas finału kod.Starter(); w piątek w godz. 18-19.30 w gdańskim STARTERZE rodzice i dzieci wysłuchają inspirujących opowieści. Pierwszy wystąpi Paweł Stempniak, twórca bloga GeekTata, który podczas prelekcji „Jak być rodzicem 2.0?” podpowie, jak wspierać dzieci w rozwoju ich pasji. Następnie wystąpi Michał Schulz z synami. Michał Schulz reprezentuje CoderDojo – społeczność, która wspiera dzieci i młodzież w rozwijaniu talentów technologicznych. Wraz z synami opowie o potrzebie programowania podczas prelekcji o przewrotnym tytule „Świat potrzebuje hackerów!”.

– Coraz częściej mówi się, że programowanie to trzeci język współczesnego człowieka, jego nauka jest niemal tak ważna jak języka ojczystego i obcego. W głównej mierze to od rodziców zależy, w jakim stopniu i w jaki sposób dzieci poznają nowe technologie i sposoby ich wykorzystania. Wystarczą chęci, a możliwości jest sporo, co udowodnimy na piątkowym spotkaniu – zapowiada Katarzyna Kołakowska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Podczas spotkania STARTER zaprezentuje kolejny projekt edukacyjny, z którego młodzi ludzie, zainteresowani nowymi technologiami, będą mogli skorzystać w 2017 roku. Otwarty finał projektu odbędzie się 25 listopada w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER w godz. 18.00-19.30. Zapisy dostępne są na stronie: http://koduj.inkubatorstarter.pl.

Kategoria: kod.Starter();