Keep calm… and make incredible things with STARTER!

Dodano: Gru 30 2014 Autor: Avena Admin

Koniec roku to czas podsumowań. Spoglądając na miniony rok, ogromną liczbę ciekawych projektów, które udało nam się zrealizować, inspirujących mówców, doświadczonych przedsiębiorców, którzy odwiedzili STARTER i uczestników zadowolonych z udziału w przygotowanych przez nas wydarzeniach, nie mamy wątpliwości – to był intensywny rok bardzo owocnej i satysfakcjonującej pracy, która codziennie napełnia nas wielką dawką mocy twórczej i pomysłami na kolejne, niezwykłe realizacje. A tych w nowym roku na pewno nie zabraknie!

Challenge is the opportunity for greatness

Lubimy wyzwania, dlatego codziennie stawiamy sobie wysoko poprzeczkę, kreując nowe, „niemożliwe” do wykonania zadania. Dzięki temu mamy pewność, że uczestnicy naszych projektów są wciąż pozytywnie zaskakiwani i zadowoleni z różnorodności działań, które proponujemy.

Wystarczy spojrzeć na tegoroczne, realizowane po raz kolejny, projekty, które znów cieszyły się popularnością wśród osób odwiedzających STARTERA:

 • Odbywająca się w STARTERZE druga edycja światowej konferencji TEDxKids@Przymorze, w której w rolę prelegentów wcielają się dzieci w pasjonujący sposób opowiadające o swoich zainteresowaniach. Bilety na tegoroczne wydarzenie rozeszły się w ciągu 2 pierwszych dni!
 • Gdańsk Business Week, czyli – organizowany przez STARTER, Miasto Gdańsk i Washington Business Week – program o międzynarodowym charakterze, który sprzyja w podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. W tym roku w GBW wzięło udział niemal 90 uczniów z Metropolii Gdańskiej, 5 uczniów ze Stanów Zjednoczonych i kilkunastu wolontariuszy.
 • Kolejna już, trzecia edycja, Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i 400 uczestników, które zgromadził podczas ciągu 7 dni szkoleń, spotkań i licznych rozmów biznesowych. A ponadto formuła oparta na 4 skierowanych do różnych grup docelowych wydarzeniach trwających od kilku godzin do kilku dni.
 • Go Creative. Biznes na Start – dwunasta edycja „Biznes na Start” i druga odsłona „Go Creative”. Projekt skierowany do osób planujących założenie własnej działalności gospodarczej na terenie Miasta Gdańsk w obszarze branż kreatywnych znów pozwolił wyłonić ciekawe pomysły, w tym: designerskie kamizelki odblaskowe czy aplikację, która przejechane na rowerze kilometry pozwala zamienić na bilet tramwajowy lub autobusowy.

A to tylko niektóre z projektów realizowanych przez nas w tym roku, po raz kolejny.

First minute, first round!

W 1965 roku Muhammad Ali znokautował swojego przeciwnika, Sonny’ego Listona, na samym początku pierwszej rundy ustanawiając nowy rekord. W STARTERZE też staramy się działać najintensywniej jak się da, już od samego początku. Nie nokautujemy wprawdzie nikogo ;), ale z pewnością ustanawiamy nowe rekordy i podejmujemy kolejne wyzwania!

Wystarczy wymienić niektóre projekty, których podjęliśmy się w tym roku po raz pierwszy:

 • Starter Rocket, pierwszy program akceleracyjny w północnej Polsce, czyli 7 zjazdów przez 4 miesiące, ponad 100 godzin intensywnych spotkań z udziałem ponad 50 mentorów z Polski i z zagranicy oraz ekscytujący finał (Rocket Spotlight), podczas którego 6 świetnych projektów o globalnym potencjale występowało przed inwestorami i publicznością.
 • infoshare Startup Zone – specjalna strefa dla innowacyjnych projektów i ogólnoświatowy konkurs dla startupów Startup Contest odbywający się podczas ósmej edycji największej bezpłatnej konferencji IT & New Media, gromadzącej ponad 2,5 tys. uczestników! W tym roku do konkursu zgłosiło się aż 90 startupów z całego świata!
 • Social Media Show – 4 dni kilkugodzinnych spotkań w aurze social mediów, a do tego: 12 prelegentów oraz 150 osób zapisanych na każdy dzień już w kilka dni po uruchomieniu rejestracji! Świetna atmosfera i duża dawka wiedzy, którą w tym roku oczywiście planujemy przyprawić jeszcze większą mocą atrakcji.
 • 3hack party – najbardziej wyluzowana impreza w branży nowych technologii, na której razem ze STARTEREM bawiło się ponad 500 osób! Niezapomniane wrażenia, wymiana doświadczeń i nowe kontakty – event nie do powtórzenia!
 • CodeWeek in STARTER – czyli Europejski Tydzień Kodowania w STARTERZE. Wydarzenie przyciągnęło ponad 200 zapisanych uczestników, a towarzyszyły mu szkolenia, spotkania z przedstawicielami firm z branży IT, ogrom pomysłów i spora liczba ciekawych projektów tworzonych nawet do późnych godzin nocnych!
 • Lekcje Przedsiębiorczości – pierwszy tego typu projekt realizowany wspólnie z Miastem Gdańsk, polegający na wprowadzeniu gamifikacji do edukacji. Pilotaż programu odbywa się w 6 gdańskich szkołach, w których kilku nauczycieli przeprowadza zgamifikowane Lekcje Przedsiębiorczości z aktywnym udziałem 150 uczniów!
 • EDU Inspiracje – nowy, pasjonujący cykl spotkań skierowany do nauczycieli i nauczycielek oraz osób zajmujących się edukacją i zainteresowanych innowacyjnymi metodami nauczania. Na premierowe spotkanie zapisało się ok. 100 osób!

Think big!

To nasza dewiza! Co pcha nas do przodu? Satysfakcja z dobrze wykonanej pracy, zadowolenie, które widzimy na twarzach uczestników naszych projektów, zaangażowanie osób wspierających nasze realizacje i sukcesy naszych STARTEROWYCH firm! A tych wciąż przybywa!

Nie tak dawno temu mieliśmy okazję razem z CTAdventure świętować w Kopenhadze ich światowy sukces, a zaraz potem informowaliśmy o wyróżnieniach zdobytych przez AudioTrip.

Za granicą dostrzegalne są również startupy, które zostały finalistami naszego programu akceleracyjnego Starter Rocket. SIP, dr Poket, Fashionote, StructView, Pressium i Pin Your Client jeszcze przed Rocket Spotlight ruszyły na podbój świata! To jednak nie wszystko.

Koniec roku przyniósł także uznanie dla naszej działalności i potwierdzenie naszych codziennych starań. Podczas ICT Summit świętowaliśmy wraz z Miastem Gdańsk zdobycie tytułu „Miasta start-upów” za wsparcie, jakim wspólnie otaczamy ciekawie rokujące projekty. Mamy nadzieję, że kolejni przedsiębiorcy docenią możliwości instytucji otoczenia biznesu, która nie tylko aktywnie działa na rzecz rozwoju firm, ale i wciąż pokazuje, że przy odpowiednim wsparciu polska przedsiębiorczość jest ceniona nie tylko w całej Polsce, ale i za granicą.

Dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku!