Nominacje do Pomorskich Sztormów – STARTER kuźnią innowacyjnego biznesu!

Dodano: Mar 18 2015 Autor: Personal PR

Po raz kolejny „Gazeta Wyborcza Trójmiasto” i Urząd Marszałkowski zapraszają do wzięcia udziału w plebiscycie „Pomorskie Sztormy”. W tym roku do wyróżnień dotyczących świata sportu i kultury dołączył również biznes, i to w trzech kategoriach – Inwestycja Roku, Firma Roku i Młoda Firma Roku, wśród których większość nominacji należy do firm związanych ze STARTEREM.

Aż sześć na dziesięć nominacji w kategorii Młoda Firma Roku należy do prężnie rozwijających się firm, zarówno mających swoją siedzibę w gdańskim Inkubatorze, jak i znanych z projektów STARTERA.

Wśród nominowanych do „Pomorskich Sztormów” znaleźli się:

  • Pressium – finalista programu akceleracyjnego Starter Rocket. Narzędzie do obsługi działań PR-owych stworzone przez dziennikarza i pasjonata nowych mediów, Grzegorza Tetera, oraz właściciela agencji interaktywnej, Zbigniewa Glazer
  • Pin Your Client – firma z siedzibą w STARTERZE, finalista Starter Rocket. Startup stworzony przez Jakuba Dąbrowskiego i Adama Barzowskiego rozwiązuje jedno z najważniejszych wyzwań sprzedawców – odpowiada na pytanie, jak przewidzieć, którzy klienci mogą zrezygnować z produktu lub usługi zanim jeszcze się na to zdecydują.
  • dr Poket – finalista Starter Rocket; startup z obszaru telemedycyny rozwijany przez dwóch przyjaciół, Marcina Michalaka i Mateusza Zaulicznego. Dzięki stworzonej przez nich aplikacji, zamiast kontaktować się z lekarzem lub farmaceutą, wystarczy sięgnąć po telefon komórkowy.
  • Fashionote – finalista Starter Rocket; startup z branży mCommerce dedykowany segmentowi moda/lifestyle. Dzięki aplikacji mobilnej pozwala zapamiętywać produkty z magazynów drukowanych. Rozwiązanie stworzone przez Paulinę Barlik i Piotra Pietrzaka.
  • Volanto – jedna ze STARTEROWYCH firm specjalizująca się w dostarczaniu dedykowanych rozwiązań informatycznych dla klientów ze wszystkich sektorów gospodarki. Zdobywca in. wyróżnień: „Pomorski Pracodawca Roku”, “Firma wspierająca młodych” czy „As Przedsiębiorczości”.
  • CTAdventure – firma z siedzibą w STARTERZE, ubiegłoroczny zwycięzca infoShare Startup Zone powered by STARTER, a także laureat organizowanego przez STARTER krajowego konkursu Creative Business Cup, a następnie zwycięzca międzynarodowego finału Creative Business Cup 2014. Twórca Professora Why™, przełomowej, polskiej gry edukacyjnej wykorzystującej Rozszerzoną Rzeczywistość (ang. Augmented Reality).

– To ogromny sukces i wyróżnienie zarówno dla nominowanych, jak i dla STARTERA, który od początku, na różne sposoby, wspiera ciekawe projekty. Nominacje stanowią potwierdzenie dla innowacyjności i pomysłowości pomorskich biznesów, a niektóre ze wskazanych firm, mimo iż powstały całkiem niedawno, rozwijają już nowe produkty lub planują ekspansję za granicą. Bacznie śledzimy ich poczynania i trzymamy kciuki! – mówi Justyna Mockus ze STARTERA.

Zwycięzcę w kategorii Młoda Firma Roku wybierze kapituła plebiscytu złożona z dziennikarzy „Gazety Wyborczej”, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz niezależnych ekspertów. Wyniki poznamy 8 kwietnia, podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.