Nowe wyzwania dla młodych przedsiębiorców! STARTER zaprasza gdańskie szkoły na Lekcje Przedsiębiorczości

Dodano: Gru 13 2016 Autor: Personal PR

Są młodzi i kreatywni. Choć dopiero się uczą, już rozwijają pierwsze przedsiębiorcze pomysły. Kolejni uczniowie gimnazjów mogą dołączyć do wiosennej odsłony III edycji Lekcji Przedsiębiorczości – programu Miasta Gdańsk i Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. Dzięki niemu już ponad 1800 gdańskich uczennic i uczniów zdobyło praktyczną wiedzę z zakresu przedsiębiorczości. Do końca grudnia nauczyciele mogą zgłaszać klasy do projektu poprzez stronę: www.lekcjeprzedsiebiorczosci.pl

lekcje-przedsiebiorczosci_2

Lekcje Przedsiębiorczości to edukacyjny projekt, którego celem jest propagowanie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości wśród gimnazjalistów i licealistów. Lekcje oparte są na gamifikacji, wykorzystującej mechanizmy z gier, dzięki temu uczestnicy w łatwy i przyjemny sposób zgłębiają wiedzę w szkole oraz na specjalnej platformie.

– Na platformie uczestnicy wykonują praktyczne zadania, takie jak: opracowanie biznesplanu czy analiza rynku. Platforma, oparta na gamifikacji, motywuje ich do wykonania zadania i przejścia kolejnego etapu szkolenia. Uczniowie pracują intensywnie, pod okiem  nauczyciela, przez cały semestr, a potem prezentują rozwinięte projekty biznesowe przed gronem ekspertów – mówi Karolina Rzepecka z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

W programie wzięło już udział ponad 1800 uczniów i uczennic z 34 szkół. Lekcje Przedsiębiorczości wspomina jedna z nich – Agata, uczennica Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku:

– Uczestnictwo w projekcie nauczyło nas przede wszystkim współpracy w grupie. Ponadto bardzo podobało nam się, że zajęcia polegały na praktyce, a nie teorii, która dominuje w szkołach.

W lutym 2017 roku ruszy kolejna odsłona III edycji gdańskich Lekcji Przedsiębiorczości. Nauczyciele mogą zgłaszać klasy do końca grudnia 2016 roku. Informacje na temat projektu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.lekcjeprzedsiebiorczosci.pl.