Odcinek 17, czyli: “why join the navy…if you can be a pirate!” (S.Jobs)

Dodano: Lip 04 2013 Autor: admin

Po co być grzecznym, skoro można być grzesznym. Po co analizować, skoro można być spontanicznym.  Po co czekać, skoro można działać. Po co siedzieć w domu, skoro można zdobywać nowe lądy…

PIRAT. Oczywiście: może być drogowy. Ale nie o takich piratach tym razem. Dzisiaj o piratach takich, jak Jack Sparrow, którzy nas uwodzą i powodują, że przechodzi nam przez głowę myśl: „być takim Jackiem Sparrowem… ech…”. O PIRATACH, do których się wzdycha… 

Korsarze, morscy rozbójnicy. Chyba nikomu nie kojarzą się źle. Nawet jeśli potrafią być groźni i – powiedzmy to sobie wprost: NAPADAJĄ, są przy tym dowcipni i rubaszni, no takie „swoje chłopaki”!  Etymologia słowa pirat wskazuje na greckie słowo „pejrates” i starsze „lejstes”. Oba określały złodziei i rozbójników i pojawiały się już u Homera (nie, nie Simpsona, u tego od Iliady i Odysei). W temacie wnikliwych analiz etymologicznych odsyłamy do źródeł encyklopedycznych… Nam wystarczy to, że PIRACI to wesołe rozrabiaki i bystrzaki!

No więc Starter nie zaciąga się do marynarki – postanowiliśmy popłynąć pod prąd. Będziemy PIRATAMI. Startupowymi. A konkretnie: STARTUP PIRATES GDAŃSK. Może nie na stałe, tylko przez tydzień, ale będziemy! Spróbujemy pirackiego życia. Kiedy? We wrześniu.

 

Ale o co chodzi…?

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W STARTUP PIRATES GDAŃSK!

Wprowadzenie firmy na rynek jest trudne i stresujące. To jak zdobywanie nowych lądów. A na wzburzonych falach oceanu biznesu ciężko jest obrać i utrzymać dobry biznesowy kierunek. Nikt nie twierdzi, że jest czy będzie łatwo. To jedyne co w biznesie wiadomo na pewno. Tylko ktoś posiadający niebojaźliwą duszę pirata ma szansę na sukces! To przygoda, czasami wypływa się na burzliwe wody lub płynie pod prąd! 

Startup Pirates to portugalska organizacja non-profit, która realizuje swoje eventy w różnych miejscach na świecie: Portugalia, Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania, Holandia, a nawet  Peru, Brazylia, Indie Macedonia… A teraz: Gdańsk! To trzecie pirackie wydarzenie w Polsce (po Poznaniu i Krakowie), a pierwsza piracka wizyta w Trójmieście. Przedsięwzięcie to ma na celu wzmocnienie pozycji młodych przedsiębiorców – bez względu na to, na jakim etapie rozwoju się znajdują. Dobry PR młodej przedsiębiorczości jest niezmiernie ważny, a tygodniowy akcelerator łączący treningi, mentoring, doradztwo czy warsztaty przynosi wymierne efekty. Finał STARTUP PIRATES GDAŃSK to prezentacja modeli biznesowych przed inwestorami. Warsztaty prowadzone będą przez wybitne osobowości świata biznesu: mentorów, inwestorów, przedsiębiorców. Piratów wspierać będą m.in.:

– Jan Wyrwiński, Aiton Caldwell SA
– Radosław Czyrko, Xevin Investments
– Mikołaj Lipiński, Online Venture
– Marek Ścibior, BrawurowePrezentacje.pl
– Rafał Janik, Thinkmedia
– Marcin Pokojski, WP.PL
– Marcin Borecki, PlaceChallenge.com
– Łukasz Olechnowicz, V5F.pl
– Łukasz Młodyszewski, AGORA SA
– Andrzej Kiesz, WP.PL
– Mick Griffin, Implix
– Piotr Bucki, freelancer/konsultant
– Peter Horsten, Goyello
– Jacek Kotarbiński, trener, coach, bloger
– i jedyna Piratka w tym gronie: Małgorzata Jasnoch, Starter

 

Mamy nadzieję, że w naszym nadmorskim klimacie piraci poczują się jak u siebie. W napiętym grafiku zajęć w ramach STARTUP PIRATES GDAŃSK znajdzie się z pewnością program zapewniający ulubione pirackie rozrywki: grę w kości, zabawę w butelkę, rzut do celu… nie, to chyba program z innej imprezy…

Jeśli chodzi o integrację naszego pirackiego grona, to ze względu na obce bandery, nie możemy tego wyjawić: ani gdzie, ani co. Ciiiiii…ale uwierzcie,  będzie się działo!

Zatem odwagi – jeśli chcecie płynąć z nami, dołączcie!

KTO MOŻE BYĆ PIRATEM? 

NIEWAŻNE: ile masz lat / gdzie pracujesz / jaka tematyka Cię interesuje!

Komunikujesz się po angielsku? ŚWIETNIE!

Do STARTUP PIRATES GDAŃSK może przystąpić każdy, kto ma pomysł na biznes lub chciałby się przyłączyć do jednej z grup i wesprzeć ją swoimi umiejętnościami (programistycznymi, marketingowymi, biznesowymi itp.).  

 

Na zakończenie na prawdziwych piratów czekają prawdziwe skarby. Zarówno te biznesowe, jak spotkania z inwestorami, jak i bardziej przyziemne – czyli atrakcyjne łupy. Co to będzie?  Śledźcie na bieżąco naszego pirackiego facebooka , a mapa ze skarbami powoli będzie się przed Wami odkrywać!

 

Be brave, be crazy, be a Pirate!

STARTUP PIRATES GDAŃSK pierwszy raz w Trójmieście!

KIEDY: 14 – 21 września 2013
GDZIE: Gdańsk, Inkubator STARTER
BILETY: 150 pln (do 31 lipca) i 200 pln (od 1 sierpnia do 1  września) & REJESTRACJA
WIĘCEJ O IDEI: www.startuppirates.org

 

SŁOWNICZEK DLA WNIKLIWYCH:

Terminy „pirat” i „korsarz” stosuje się zwykle wymiennie. Nie są to jednak klasyczne synonimy. Piraci to wszelkiego rodzaju rozbójnicy napadający na jednostki pływające, strefę wybrzeża i miasta portowe w celu pozyskania dóbr materialnych lub szukania kryjówek. Termin korsarz oznacza ludzi plądrujących wrogie bandery na zlecenie swojego władcy. Dzisiaj może nie robi nam to wielkiej różnicy, ale na przełomie XV i XVI przynależność taka mogła być kwestią życia lub śmierci.

 

 

 

 

Artykuł o Startup Pirates na AntyWeb.