Odcinek 27, czyli o niezapomnianej wizycie Piratów. Odpłynęli – ale w jakim stylu!

Dodano: Wrz 26 2013 Autor: admin

„Uwielbiam środowisko startupowe” powiedział jeden z uczestników Startup Pirates @ Gdańsk. Od 14 września w naszym „środowisku startupowym” przez tydzień przebywali Piraci – czyli ci, którzy mają odwagę, którzy wytyczają szlaki i wskazują kierunki. Startupowi Piraci na początku swojej drogi biznesowej. Jak było?

 

Więc – jak było? Było tak, że po samym wydarzeniu, po naszych pirackich plecach poklepał nas Marcin Borecki, jeden z mentorów: „Zawsze będę kibicował wszystkim wydarzeniom, spotkaniom, eventom czy jak byśmy tego nie nazwali, które promują przedsiębiorczość, budują poduszkę bezpieczeństwa, na którą można upaść ze słabym pomysłem i odbić się tworząc kolejny – lepszy”. To kwintesencja startupowych eventów – i najlepsze podumowanie Startup Pirates @ Gdańsk. Bo oprócz poduszki, na którą mogli się rzucać nasi młodzi – lub przyszli – przedsiębiorcy, czyli oprócz atmosfery akceptacji i chęci do analizy pomysłów ze strony uczestników i mentorów było też… po prostu dużo śmiechu. Ale że co? Że biznes to poważna sprawa? Oczywiście, nawet bardzo, ale uczyć się biznesu można w swobodnej (czasami bardzo swobodnej) atmosferze. I to działa!

A z naszej strony:

PODZIĘKOWANIA:

  • dla wszystkich uczestników za wytrwałość i świetne pomysły
  • dla mentorów – za wkład w rozwój prezentowanych biznesowych idei
  • dla sponsorów za liczne nagrody. Szczególne podziękowania ślemy w kierunku Biura 56, które przyczyniło się do profesjonalnego przygotowania Startup Pirates @ Gdańsk.

GRATULACJE:
Gratulujemy serdecznie zwycięzcom, którzy pokazali, że w ciągu jednego tygodnia można zrobić dużo (a nawet bardzo dużo), wykazali się świetnymi umiejętnościami prezentacji i obrony swoich pomysłów przez dopytującymi inwestorami. Pierwsze miejsce trafiło do projektu pod nazwą Kalefixy (designerskie kalesony), drugie  ClickTrans (serwis aukcji transportowych) , trzecie: Smart Rental System (innowacyjna wypożyczalnia samochodów). Byliście niesamowici!

 

Oto, jak zapowiadaliśmy ten projekt na naszym blogu – kliknij tutaj!

Więcej o Startup Pirates @ Gdańsk.

 

Słowo od sponsora Biuro56:

„Cieszymy się, że mogliśmy wystąpić w roli sponsora w tak inspirującym wydarzeniu, jakim jest Startup Pirates. Wraz z uczestnikami przeżyliśmy tydzień pełen biznesowych zmagań, ale także ciekawych warsztatów, motywujących rozmów z mentorami. Poznaliśmy mnóstwo kreatywnych ludzi i ich najlepsze pomysły. Nagradzanie uczestników za przedsiębiorczość to dla nas prawdziwa przyjemność!”

 

AHOY!