Odcinek 35, czyli podróż BIZNESklasą!

Dodano: Lis 28 2013 Autor: Avena Admin

Starter zabrał przedsiębiorców w podróż BIZNESklasą!

W listopadzie, po raz drugi zostaliśmy partnerem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości… i prawie dwukrotnie pobiliśmy zeszłoroczny  rekord frekwencji! W ciągu siedmiu dni naliczyliśmy ok 845 uczestników – jesteśmy bardzo dumni, że tyle osób docenia to co robimy! A co się tak właściwie działo?

DSCN2128

Tydzień rozpoczął się od Creative Morning, które na stałe wpisało się w kalendarze trójmiejskich przedsiębiorców. Spotkanie networkingowe dało możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych, ale także, dzięki zaproszonym prelegentom było inspirującą wędrówką po świecie marketingu. Najpierw projektanci z MAMASTUDIO (warszawskie studio projektowe, specjalizujące się w tworzeniu spójnych i angażujących emocjonalnie komunikacji wizualnych dla marek, firm, miejsc, osób, produktów i organizacji) na przykładzie takich firm jak ORANGE, TIFFANY&CO., MANCHESTER UNITED szukali DSCN2106odpowiedzi na pytanie: Czy można stworzyć idealne logo? Następnie o tym jak odróżnić dobre projektowanie od złego opowiedziała nam Helena Pryłowska (projektantka specjalizująca się w identyfikacji wizualnej i mediach cyfrowych). Jej prace otrzymują uznanie licznych publikacji m.in.  PGR. Projektowanie graficzne w Polsce, Brand Magazine, 2+3D  i wiele innych). Zarówno przed jak i po prelekcjach był czas na networking, który wyjątkowo umilany był słodkimi kurtoszami zapewnionymi przez ciastkarnię Chimney Cake.

DSCN2255We wtorek odbyła się współorganizowana przez nas konferencja Venture Day – wydarzenie, podczas którego podjęliśmy próbę połączenia w Gdańsku inwestorów z osobami, które mają pomysł na biznes. Cały dzień trwały rozmowy o wysoką, bo dającą szansę na akcelerację biznesu, stawkę. Obok networkingu, którego wartość chyba każdy już docenił, inwestorzy poprowadzili warsztaty, podczas których startupy otrzymały szansę na przetestowanie na którym etapie rozwoju się znajdują, a także na poznanie prawdziwej twarzy inwestora (i nie był to Joker :)). Event spiął finał konkursu Startup Venture, czyli finałowe prezentacje 10 startupów. Zwycięzcą został projekt Deligic, o którym na pewno jeszcze niebawem usłyszymy.

IMG_0402_1Środa rozpoczęła się od wydarzenia dla naszych młodszych uczestników, którzy wzięli lekcje przedsiębiorczości od CTAdventure, Openmind3d, a także Młodzieży w działaniu, w ramach projektu In Business. Był to także dzień dedykowany przedstawicielom branż kreatywnych. Podczas pierwszego panelu „W jedności siła, czyli jak to robią kreatywni?” Paula Kowalczyk (Concordia Design) oraz Zenka Bańkowska (Creative Poland) inspirowały i zachęcały uczestników do łączenia sił i podejmowania wspólnie twórczych wyzwań. W kolejnym panelu „Wjedź na tory e-commerce” Michał Juda (Showroom) dzielił się doświadczeniami SHOWROOMU, a Konrad Pitala (14A GROUP) naprowadzał uczestników na odpowiednie trasy przy otwieraniu własnego e-sklepu. „Kreatywna komunikacja” to trzeci z paneli, podczas którego wystąpili: Piotr Bucki (www.bucki.pro), Anna Pogorzelska i Tomasz Bączek (WP.PL) oraz Karolina Janik (Personal PR). Prelegenci podjęli temat efektywnej, a przy tym niestandardowej komunikacji z Klientami. Pokazali na przykładach, jak łączyć różne narzędzia komunikacji, aby osiągnąć wyznaczone cele i kogo warto „mieć na oku”, planując komunikację dla projektów branży kreatywnej.

IMG_0495 (2)Czwartek to dzień dla pasjonatów i ekspertów IT. Podczas pierwszego panelu Grzegorz Piotrowski (konsultant firm integratorskich jako inżynier systemowy i architekt, który swoją przygodę z komputerami rozpoczynał w czasach 8bit’owych) odpowiedział na pytanie czy nasze dane w sieci są bezpieczne. Dyskusja i przykłady jakie pokazał tak zaabsorbowały uczestników, że zrezygnowali oni z przerwy i przenieśli się do naszej kreatywnej przestrzeni Crazy Room. W trakcie drugiego panelu prelegenci: Jakub Kądziela (PlaceChalenge), Michał Romanowski (e24cloud.com), Dariusz Nawojczyk (Oktawave), Krzysztof Rafalski (IBM Polska) opowiadali i dyskutowali o tym czy chmura jako narzędzie jest niezbędna dla nowoczesnego przedsiębiorstwa. Trzeci panel miał wyjaśnić, który z systemów mobilnych jest najlepszy. O zaletach i wadach opowiedzieli: Michał Łukasiewicz (Bright Inventions), który skupił się na Androidzie, Sebastian Brzuzek (kierownik ds. Innowacji w dziale IT w Banku Meritum) mówiący o iOS, oraz  Piotr Biegun (Whalla Labs) – podsumowujący zalety i wady Windows Phone.

IMG_0573W piątek młodsi uczestnicy naszej podróży zatrzymali się na stacji wymiana, czyli warsztatach dla młodzieży zainteresowanej programowaniem, konstruowaniem i projektowaniem. Dla dorosłych pasażerów przygotowaliśmy niespodziankę – imprezę networkingową z pirackimi drinkami. Frekwencja nas bardzo pozytywnie zaskoczyła, a opinie po spotkaniu sprawiły, że już myślimy o kolejnych niezobowiązujących eventach, w trakcie których będzie można poznać osoby z naszej biznesowej społeczności.

IMG_0783_1Chwilę przed Pirates Drinks wystartowała kolejna edycja Startup Sprint. Tym razem uczestnicy pracowali nad pomysłami związanymi z tematem Smart Things. Jak było? Zamiast się chwalić, pozwolimy sobie zacytować Business Coach Agnieszkę Kasprzyk:

„Po pierwsze, dlaczego Was tu nie było? Choć zgłoszeń było sporo, miejsca by starczyło na więcej pomysłów do testowania. Po drugie: to cudowne miejsce do przetestowania w różnorodnym gronie, w ekspresowym tempie 1 weekendu, swojego pomysłu na IMG_0899biznes. Nie trzeba pisać biznesplanu, nie trzeba zapisywać się na żaden wielotygodniowy kurs – wystarczy być i czerpać. Po trzecie: jeśli nawet nie macie pomysłu na firmę/produkt, to i tak przyjdźcie! Prawdopodobnie przydacie się w którymś zespole, poćwiczycie umiejętności prezentacyjne, poznacie ciekawych mentorów, a może zdobędziecie inwestora albo użytkowników Waszego produktu? Podsumowując: warto, warto, warto. (…)”

IMG_1203A ponieważ, trójmiejskie podwórko już nam nie wystarcza, w między czasie towarzyszyliśmy polskim finalistom Creative Business Cup w Kopenhadze. W organizowanych przez nas krajowych finałach zwyciężyła trójmiejska firma Aeon Form, która wspaniale reprezentowała nasz kraj w Danii. Więcej o CBC możecie przeczytać tu: http://cbc.inkubatorstarter.pl/

Podsumowując:

Dziękujemy, że jesteście z nami! Kolejna edycja już za rok 🙂

Patroni medialni: my3miasto.pl | Mam Startup | Startup Magazine