Odcinek 36, Yuri Drabent – mistrz słowa, król social mediów

Dodano: Gru 17 2013 Autor: Avena Admin

Za oknem we znaki daje nam się globalne ocieplenie, a mimo to bohater spod znaku bujnej grzywy, mistrz słowa, guru, który powstał z genetycznego połączenia Paulo Coelho z Markiem Zuckerbergiem – Yuri Drabent, dotarł do naszego Inkubatora i wystąpił na spotkaniu z cyklu Creative Morning.

Na początek postanowiliśmy go odrobinę „zmęczyć”, zadając mu najbardziej przewidywalne pytania we wszechświecie, które z powagą gwardii królewskiej znosił bez sprzeciwu. Po tym, jak przesłuchaliśmy go, próbując znaleźć sposób na stworzenie drugiej w tej części Europy agencji social media, rozpoczęło się wystąpienie. Prezentacja była zaskakującą historią bohatera, który nie mając wyjątkowej wiedzy oraz doświadczenia, postanowił wraz z przyjacielem założyć największą agencję social mediową w kraju. Jeżeli znacie Yuriego, to wiecie, że była to totalnie prawdziwa opowieść – in Yuri style: wypełniona śmiesznymi historiami, jak Facebook zdjęciami kotów. Podsumowując – było energetycznie, z pasją i bardzo po ludzku, bez zadęcia. Po całym wystąpieniu uczestników porwała sesja networkingowa, podczas której rozmawiali o ważnych dla nich tematach. Wiele osób postanowiło poznać Yuriego osobiście, a on szerokim uśmiechem witał kolejnych rozmówców.

Lubię to – Social Media Agency, to powstała w 2010 roku spółka zajmująca się reklamą oraz budowaniem wizerunku w social mediach. Jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się spółek w sektorze SM. W 2012 roku Socializer przejął spółkę M2.0 prowadzącą działalność pod nazwą Lubię to – Social Media Agency. Zapłacił za nią, emitując nowe akcje o wartości prawie 6 mln zł. Założycielami spółki M2.0 byli Yuri Drabent oraz Maciej Bielicki.

Do zobaczenia na kolejnym Creative Morning.