Ogłoszono nominacje do Central European Startup Awards! Polscy innowatorzy spotkają się na krajowych finałach w STARTERZE!

Dodano: Wrz 09 2015 Autor: Personal PR

Znane nazwiska polskiej sceny startupowej, innowacyjne rozwiązania i najbardziej przyjazne młodym biznesom miejsca znalazły się na ogłoszonej 8 września liście nominowanych do Central European Startup Awards (CESA), jednej z najważniejszych w Europie Środkowo-Wschodniej nagród promujących ducha przedsiębiorczości. Najlepsi polscy innowatorzy, wybrani przez międzynarodową komisję ambasadorów, zostaną wyłonieni 17 września podczas polskich finałów CESA w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER.

cesa

W sumie aż kilkanaście przedsiębiorczych osób i przedstawicieli najbardziej obiecujących, innowacyjnych projektów pojawi się w czwartek, 17 września, w Gdańsku na polskich finałach Central European Startup Awards organizowanych przez STARTER oraz Black Pearls VC. Wybór komisji, dokonany w ośmiu kategoriach spośród zgłoszonych przez internautów propozycji, wskazuje najlepiej rokujące polskie rozwiązania i osoby aktywnie wspierające krajową scenę startupową.

Do polskiego finału zakwalifikowali się:

· Best Cloud/Data Application – deskdoo.com, BETEGY, Cooperation534, GetBadges, Early Logic, Sporticos.com, Blast Lab
· Best Coworking Space – CoWalski – Aleja Inspiracji, Coworkingness
· Best Fintech Startup – ZenCard, Empirica, Billon, WealthArc, FriendlyScore
· Best User Experience – 4Decision, MIGAM, Five App, Proud, RoomAuction.com Ltd, Huntly, Elimi, dr Poket
· Best Investor – Black Pearls VC, SpeedUp Venture Capital Group, Giza Polish Ventures, Protos Venture Capital
· Most Influential Woman – Anna Walkowska, Beata Young, Eliza Kruczkowska, Kinga Stanislawska, Ewa Abel
· Best Social Impact Startup – MIGAM, AssisTech, Five App, Motion Stride
· Startup of the Year – Ecoisme Sp, Telemedi.co, Advertine, Quantum Lab Co., BlueDot Solutions, Phoenix Systems, Growbots

Krajowe finały, które odbędą się w dziesięciu państwach na terenie całej Europy Środkowo-Wschodniej (w Polsce, Węgrach, Czechach, Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Słowacji, Rumunii, Słowenii oraz na Węgrzech), są okazją do przyjrzenia się najlepszym europejskim projektom i ekosystemom startupowym. To również szansa na wysłuchanie cenionych ekspertów. W Gdańsku swoje wystąpienia zapowiedzieli: Jörg Rheinboldt z berlińskiego akceleratora Axel Springer Plug&Play Accelerator, Michał Bańka z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Adam Horváth, przedstawiciel Central European Startup Awards.

– Wkrótce w STARTERZE spotka się śmietanka polskiej sceny startupowej, od kobiet biznesu, po innowacyjne startupy i inwestorów. Dla wielu z uczestników będzie to również okazją do rozpoczęcia rozmów dotyczących współpracy. Dla najlepszych udział w wydarzeniu będzie szansą na finał w Wiedniu i możliwością pokazania się przed międzynarodowym jury, w którym zasiada m.in. John Biggs z TechCrunch czy Sean Percival z 500 startups – mówi Justyna Mockus z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Polski finał rozpocznie się w gdańskim STARTERZE o godz. 17.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązuje jednak wcześniejsza rejestracja na stronie: www.cesa.evenea.pl. Event wspiera Bplanner.eu.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/events/1634278246786154/ http://centraleuropeanstartupawards.com.

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER to tętniący życiem i pomysłami hub, dzięki któremu startupy nabierają rozpędu, a młode, energiczne pokolenie uczy się, co oznacza bycie przedsiębiorczym. STARTER organizuje i współtworzy najważniejsze wydarzenia na światowej scenie startupowej, a także eventy i spotkania dedykowane nowoczesnej edukacji. STARTER to społeczność tysięcy ludzi i ekspertów z całego świata. Dołącz do nas!

Więcej informacji: www.inkubatorstarter.pl.