Pełna sala na pierwszej edycji AnalyticsConf – specjaliści IT z całej Polski na konferencji Microsoft i STARTERA

Dodano: Lis 16 2015 Autor: Personal PR

7 godzin prelekcji, warsztatów i case study dotyczących Data Analytics, ponad 150 uczestników i jeszcze więcej chętnych! Pierwsza edycja AnalyticsConf, konferencji zorganizowanej przez Microsoft oraz Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, której towarzyszyło nie tylko liczne grono specjalistów IT z całej Polski, ale i spora dawka wiedzy, dowiodła, że tego typu spotkania branży to celne i potrzebne inicjatywy.

conf-70

W piątek, 13 listopada 2015, gdański STARTER gościł profesjonalistów IT – administratorów baz danych, programistów, architektów IT, project managerów, którzy chcą poszerzać praktyczną wiedzę w dziedzinie Data Analytics. Organizatorzy do współpracy zaprosili znanych ekspertów z Polski i Europy – Pawła Kucharskiego (Sotrender), Michała Żylińskiego (Microsoft), Łukasza Grala (Microsoft MVP), Shannon Holgate (Kainos) i wielu innych specjalistów. Prelekcje poruszały tematykę: Big Data, Machine Learning i Business Intelligence.

Podczas całodniowego panelu na uczestników czekały dwie ścieżki – biznesowa i techniczna, odbywające się równocześnie w dwóch salach. Goście mogli wybierać te prelekcje, które najbardziej ich interesowały.

– Możliwość wyboru sesji, których chcemy posłuchać, okazała się strzałem w dziesiątkę. To odpowiedź na zmiany na rynku IT, gdzie coraz więcej specjalistów postanawia zaangażować się w rozwój własnego startupu i potrzebuje wiedzy biznesowej – mówi Marcin Młyński, STARTER.

Oprócz prelekcji znanych i cenionych specjalistów i przedstawicieli biznesu, swoje najnowsze projekty przedstawili także przedstawiciele trójmiejskiego środowiska IT: 3camp.pl, Trójmiejska Zawodowa Grupa .NET oraz PLSSUG Trójmiasto. Na widowni nie zabrakło przedstawicieli największych firm: Best S.A., Wirtualna Polska, POSTDATA S.A., Jeppesen i wiele innych.

– Bogactwo merytoryczne i świetna grupa prelegentów przekonały nas, że AnalyticsConf to ważny punkt w kalendarzu szkoleń branży IT. Nie zawiedliśmy się, to były godziny zainwestowane we własny rozwój, które pozwoliły spojrzeć na Data Analytics z szerokiej perspektywy – mówi dr. inż. Jakub Strychowski, Dyrektor Działu Rozwoju i Oprogramowania z BEST S.A.

conf-79conf-189conf-104

A jak wydarzenie oceniają organizatorzy?

– Rynek trójmiejski to ogromne grono specjalistów w dziedzinie IT, co potwierdza duże zainteresowanie konferencją i fakt, że bilety wyprzedały się już podczas pierwszych dni rejestracji. Już teraz zapowiadamy, że osoby, którym nie udało się przybyć na pierwszą edycję AnalyticsConf, będą mogły wziąć udział w kolejnej. Inicjatywa spotkań połączonych z wystąpieniami ekspertów IT na pewno będzie kontynuowana! – mówi Maciej Skrzos, współorganizator konferencji.

Konferencję zakończyło spotkanie networkingowe mające na celu wymianę doświadczeń z prelegentami i rozwój sieci branżowych kontaktów.

conf-223

Więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia: www.analyticsconf.pl.

 

Microsoft jest liderem w zakresie rozwiązań dostarczanych w formie usług w modelu cloud computing i jako jedyny dostawca posiada kompleksową ofertę zarówno infrastruktury, platformy programistycznej oraz aplikacji w chmurze obliczeniowej. Całe środowisko tworzy spójną platformę Cloud OS, działającą w oparciu o m.in. Microsoft Azure. www.microsoft.com/poland

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER to tętniący życiem i pomysłami hub, dzięki któremu startupy nabierają rozpędu, a młode, energiczne pokolenie uczy się, co oznacza bycie przedsiębiorczym. STARTER organizuje i współtworzy najważniejsze wydarzenia na światowej scenie startupowej, a także eventy i spotkania dedykowane nowoczesnej edukacji. STARTER to społeczność tysięcy ludzi i ekspertów z całego świata. Dołącz do nas! STARTER został wybudowany przez Miasto Gdańsk. Więcej informacji: www.inkubatorstarter.pl.

Kategoria: AnalyticsConf