Piąta edycja Alfa School wraca na Pomorze!

Dodano: Lut 07 2017 Autor: Personal PR

Warsztaty Alfa School ponownie odbędą się w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. Do kolejnego spotkania świata nauki ze środowiskiem biznesowym dojdzie już 23 i 24 lutego podczas dwudniowego, bezpłatnego wydarzenia poświęconego komercjalizacji wyników badań i projektów naukowo – badawczych wpisujących się w obszar Inteligentnych Specjalizacji Pomorza. Zapisy na wydarzenie dostępne są na stronie: www.alfa.ac/alfa-school.

AlfaSchool2015_2

Alfa School to doskonała okazja, dla osób chcących skomercjalizować swoje projekty, do spotkania się z praktykami biznesu oraz skorzystanie z ich wiedzy i doświadczenia. To również nieoceniony networking z mentorami i inwestorami ze świata VC oraz możliwość pozyskania funduszy skupionych wokół programu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – BRIdge Alfa.

To właśnie w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER w październiku 2015 roku odbyły się pierwsze warsztaty Alfa School. Po ponad roku wracają one na Pomorze, tym razem kierując swoją ofertę do twórców innowacyjnych rozwiązań, które wpisują się w tzw. inteligentne specjalizacje regionu:

– Koncentracja na wybranych obszarach daje możliwość skupienia się na tym, w czym dany podmiot jest najlepszy, ma największe kompetencje, a co za tym idzie może osiągnąć nie tylko lokalny, ale i globalny sukces – mówi Tomasz Czapliński, partner zarządzający SpeedUp Venture Capital Group. Na Pomorzu obszary takie zostały wyłonione na drodze konsultacji ze środowiskiem biznesowym i naukowym, co pozwoliło na rzeczywiste określenie silnych stron regionu i kierunku rozwoju. A wśród nich rozwiązania z branży morskiej, logistyczne, internetu rzeczy, med-tech, sektora kosmicznego czy technologie ekoefektywne

– Zdecydowaliśmy się na ponowną organizację warsztatów alfa SCHOOL w STARTERZE, ponieważ poprzednia edycja pokazała, że dają one uczestnikom większe szanse na komercjalizację wyników swoich prac i co równie ważne, wspierają rozwój pomorskich innowacji – mówi Małgorzata Jasnoch, Prezes Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. – Na warsztaty zapraszamy naukowców i innowatorów, których projekty wzbogacą istotne dla Pomorza gałęzie biznesu, np. związane z gospodarką morską, odnawialnymi źródłami energii czy poprawiające efektywność w przemyśle – dodaje Małgorzata Jasnoch.

Dzięki Alfa School, które są spotkaniami twarzą w twarz z inwestorami i praktykami biznesu, naukowcy i innowatorzy zdobywają większą pewność siebie we współpracy z funduszami i chętniej sięgają po środki, którymi one dysponują.

– Warsztaty Alfa School to były 2 dni intensywnej nauki. Wszyscy prelegenci byli świetnie przygotowani do swoich wykładów. Dzięki nim wyniosłam bardzo dużo informacji na temat przygotowania się do rozmowy z inwestorem czy tego, jakie elementy powinny się znaleźć w Term Sheecie. Warsztaty z Piotrem Buckim pokazały, jak można przedstawić swój projekt osobom, które nie znają branży biomedycznej, co często wydaje się bardzo ciężkim zadaniem. Możliwość rozmów z przedstawicielami Funduszy również była ogromnym plusem. Polecam te warsztaty wszystkim naukowcom myślącym o komercjalizacji swoich projektów – warsztaty Alfa School podsumowuje Aleksandra Koźmińska, współtwórczyni projektu NaturVein, która była ich uczestnikiem warszawskiej edycji.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, SpeedUp Venture Capital Group. Wspiera ich globalna firma prawnicza Dentons.

ALFA SCHOOL to warsztaty bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja dostępna jest na stronie: www.alfa.ac/alfa-school.