Pokaż swój kreatywny potencjał! Rusza kolejna edycja „Go Creative. Biznes na Start”

Dodano: Lut 07 2016 Autor: Personal PR

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER poszukuje kreatywnych pomysłów! 15 lutego rozpocznie się rekrutacja do kolejnej edycji konkursu „Go Creative. Biznes na Start” oferującego wsparcie osobom planującym założenie własnej firmy w obszarze branż kreatywnych. Z tej okazji STARTER, organizator przedsięwzięcia, zaprasza 17 lutego wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie na „Speed date”, czyli bezpłatne kilkuminutowe rozmowy z ekspertami o planowanym pomyśle.

Go Creative

Rusza 14. edycja popularnego konkursu STARTERA „Go Creative. Biznes na Start”. Projekt, finansowany ze środków Miasta Gdańska, skierowany jest do osób z kreatywnym pomysłem na biznes. Na uczestników czeka cykl szkoleń z zakresu przedsiębiorczości, spotkania z ekspertami i praktykami branży i przygotowanie do stworzenia modelu biznesowego swojej działalności – w sumie 80 godzin intensywnej pracy nad rozwojem pomysłów, dzięki którym będą mogły się one przerodzić w biznes.

Celem projektu jest propagowanie kreatywnej przedsiębiorczości oraz zapewnienie nowo zarejestrowanym przedsiębiorcom pomocy tak, by ułatwić im pokonanie barier utrudniających rozpoczęcie działalności i zminimalizować ryzyko w pierwszym roku jej prowadzenia. Podczas czerwcowego finału najlepszy projekt zdobędzie nagrodę główną w wysokości 15 tys. zł na rozwój biznesu. Dodatkowo uczestnicy powalczą o fundusze z puli nagród w wysokości ok. 60 tys. zł.

– Historia poprzednich edycji pokazuje, że Go Creative jest stworzone dla każdego, kto chce łączyć kreatywność z przedsiębiorczością. Konkurs przyciąga twórców nowych technologii, takich jak gry komputerowe czy aplikacje. Jednak spore grono uczestników to także artyści, którzy chcą przeobrazić swoją kreatywną pasję w biznes – mówi Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Rekrutacja do „Go Creative. Biznes na Start” rozpocznie się 15 lutego i potrwa do 29 lutego. Po niej wyłonionych zostanie 40 najciekawszych pomysłów, których autorzy zaprezentują się przed jury zgromadzonym w STARTERZE. 20 z nich zakwalifikuje się do projektu i przejdą etap preinkubacji, w ramach którego czeka ich cykl szkoleń biznesowych i konsultacji z mentorami i przedstawicielami różnych branż. Ci, którzy zdecydują się na rozpoczęcie swojej przygody z biznesem i zarejestrowanie głównej siedziby firmy w Gdańsku, wezmą udział w konkursie na najlepszy model biznesowy, który będzie miał miejsce podczas finału „Go Creative. Biznes na Start” w czerwcu. Laureaci ostatniej rozgrywki konkursu przejdą do kolejnego etapu – inkubacji.

Pierwsze kroki w konkursie stawiały firmy, które obecnie posiadają ugruntowaną pozycję na rynku. Wśród nich znajduje się Aeon Form – zwycięzca 11. edycji – proponujący oryginalne, wysublimowane nagrobki. Ich sukces oparty jest na kreatywnym pomyśle, który przy wsparciu ekspertów przeobrażono w udany biznes.

Z okazji konkursu STARTER zaprasza do udziału w bezpłatnym speed datingu, jest to jedna z nielicznych okazji na konsultację pomysłu z czołowymi ekspertami w środowisku startupowym. W środę, 17 lutego, swoimi radami podzielą się m.in. Piotr Bucki – coach biznesowy, ekspert od komunikacji marketingowej i wystąpień publicznych oraz Agnieszka Oleszczuk-Widawska – współzałożycielka firmy EventLabs i współtwórczyni serwisu Evenea, a także Ewa Ropela – doradca z zakresu strategii biznesowej.

Speed date

Ponadto, podczas wydarzenia uczestnicy poprzednich edycji konkursu zaprezentują swoje kreatywne rozwiązania. W STARTERZE tego dnia wystąpią m.in. twórcy Aeon Form oraz autorzy projektu Game of Quest uczestniczącego w 13. edycji Go Creative.

– Jest to okazja do poznania wszystkich możliwości, jakie daje nasz konkurs. Oprócz niezwykle przydatnych konsultacji w ramach „speed datingu” goście poznają doświadczenia i czynniki sukcesu firm, które pierwsze kroki w świecie biznesu stawiały właśnie w naszym konkursie – mówi Kinga Kuczyńska.

Rejestracja pomysłów do „Go Creative. Biznes na Start” odbywa się za pośrednictwem strony: www.biznesnastart.pl. Zgłoszenia rozpoczną się 15 lutego a zakończą 29 lutego br. Wstęp na speed dating, który odbędzie się 17 lutego, jest bezpłatny. Internetowa rejestracja na wydarzenie rozpocznie się 8 lutego. Informacje o zapisach dostępne są na stronie: http://speeddate2016.evenea.pl.


Projekt „Go Creative. Biznes na Start”, organizowany przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, obejmuje kompleksowe, aktywne wsparcie dla osób planujących założenie własnej firmy na terenie Gdańska w obszarze branż kreatywnych.

Na uczestników konkursu czeka cykl szkoleń z zakresu przedsiębiorczości, doradztwo ze strony ekspertów i praktyków branży, przygotowanie do stworzenia modelu biznesowego swojej działalności oraz networking, wymiana idei i pomysłów – w sumie 80 godzin intensywnej pracy nad rozwojem pomysłów, dzięki którym będą mogły się one przerodzić w biznes!

Projekt trwa od lutego do lipca (okres preinkubacji) oraz od sierpnia do listopada (proces inkubacji). W czerwcu ma miejsce wielki finał, podczas którego wyłonionych zostanie 5 zwycięskich firm, a zdobywca pierwszego miejsca otrzyma m.in. nagrodę pieniężną w wysokości 15 tys. zł na rozwój swojego biznesu. Pula wszystkich nagród wynosi ok. 60 tys. zł. Projekt jest finansowany ze środków Miasta Gdańska. Sponsorem Projektu jest Grupa Energa.

Więcej informacji: www.biznesnastart.pl.