Polscy nauczyciele jeszcze bliżej Generacji Z! Trwają zapisy na konferencję BeZee

Dodano: Wrz 29 2017 Autor: admin

Polska edukacja potrzebuje zmian! Inspiracją do nich jest międzynarodowa konferencja BeZee organizowana przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Miasto Gdańsk. 14 listopada po raz trzeci blisko 400 nauczycieli spotka się z ekspertami z różnych krajów, którzy pokażą im konkretne działania edukacyjne angażujące uczniów do pracy przy wykorzystaniu nowych technologii. Bilety można kupić na stronie: www.bezee.pl.

bezee_2017

BeZee to dedykowana nauczycielom, edukatorom, trenerom i startupom międzynarodowa konferencja poświęcona nowym trendom w edukacji kreowanym przez młode pokolenie – Generację Z. To konferencja pozwalająca spojrzeć na edukację przez pryzmat tych, dla których jest rozwijana, czyli uczniów. W pierwszych dwóch edycjach wydarzenia wzięło udział ponad 600 nauczycieli z całej Polski. Tegoroczna odsłona ponownie odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności.

– BeZee to wydarzenie dla edukatorów, którzy nie chcą poddać się rutynie i spocząć na laurach. Każdy, kto chce poznać bliżej świat dzieci i młodzieży, dla których Internet jest tak samo ważny jak powietrze, powinien dołączyć do naszego wydarzenia. Nasi prelegenci pokażą, czym jest Generacją Z i jak się z nią porozumieć – mówi Karolina Rzepecka z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

W gronie prelegentów znajdą się eksperci, tacy jak: Oktawia Gorzeńska – Dyrektorka 17 LO w Gdyni, blogerka, inicjatorka Laboratorium Twórczej Edukacji. A także Van Anh Dam – współzałożycielka szkoły programowania Kids Code Fun i koordynatorka programowa w Fundacji Girls Code Fun w Polsce.

Uczestnicy BeZee będą mogli poznać także fińskie innowacje w nauczaniu – uważane za najlepsze na świecie. Przybliży je m.in. Olli Vallo, współzałożyciel Kokoa Agency pomagającej w efektywnym nauczaniu i tworzeniu rozwiązań edukacyjnych najwyższej jakości. Z kolei Lauri Koutaniemi opowie o wykorzystaniu aplikacji mobilnych w nauczaniu, sam ma w dorobku już ponad 100 aplikacji.

Inspirujące prelekcje to nie wszystko, co czeka na uczestników. Tuż po nich odbędzie się międzynarodowa debata, w której eksperci porozmawiają o przyszłości systemu edukacji. A najbardziej zaangażowani uczestnicy będą mieli okazję w praktyce poznać nowe trendy – konferencję zwieńczy siedem równoległych warsztatów poruszających m.in. tematykę wykorzystania sztucznej inteligencji w edukacji, kodowania w klasach 1-3 czy narzędzi online w pracy nauczyciela.

– Chcemy nie tylko mówić o nowoczesnych rozwiązaniach w edukacji, ale także wspierać nauczycieli w ich szybkim wdrażaniu – przekonuje Karolina Rzepecka ze STARTERA.

III edycja BeZee odbędzie się 14 listopada w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Program wydarzenia, lista prelegentów i zapisy są dostępne na stronie: www.bezee.pl.