Polskie finały Central European Startup Awards – festiwalu najlepszych startupów – w gdańskim STARTERZE!

Dodano: Wrz 04 2015 Autor: Personal PR

17 września br. najlepsze polskie startupy, ludzie je tworzący i inwestorzy zgromadzą się w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER, gdzie odbędzie się Central European Startup Awards (CESA) – jedno z największych w Europie Środkowej wydarzeń promujących młode i innowacyjne biznesy. Organizatorami krajowego przedsięwzięcia są: STARTER i Black Pearls VC, a sponsorem BPlanner.eu. Wydarzenie ma charakter bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

cesa

Central European Startup Awards to corocznie wręczane nagrody, do których nominacje przyznają internauci i społeczność startupowa. Ubiegłoroczna edycja festiwalu przyciągnęła blisko 4 tys. początkujących firm pochodzących z 10 krajów regionu. W tym roku wyróżnienia wręczone zostaną aż w 8 kategoriach, m.in. Startup Roku czy Najlepszy Startup Finansowy, ale również: Najlepszy Inwestor, Najbardziej Wpływowa Kobieta czy Najlepsza Przestrzeń Coworkingowa.

Spośród wskazanych w wyniku zgłoszeń internautów startupów Ambasadorzy CESA, aktywni w lokalnych społecznościach startupowych, ze wszystkich krajów partnerskich wybiorą kilku najlepszych nominowanych, a następnie wskażą zwycięzców narodowych, w tym polskich finalistów, którzy zostaną ogłoszeni i nagrodzeni w czwartek, 17 września w STARTERZE. Zwycięzcy krajowych wyróżnień zaprezentują się 8 października br. na wielkim, międzynarodowym finale CESA w Wiedniu przed Jury, w skład którego wejdą największe autorytety startupowego świata, m.in. Sean Percival z 500 startups czy John Biggs z TechCrunch.

– Wierzę, że w Europie Centralnej i Wschodniej drzemie nieodkryty do końca potencjał rynkowy. Nasi przedsiębiorcy są efektywni i kreatywni. Umiemy ciężko pracować i dążyć do wyznaczonych celów. Konkursy, takie jak CESA, pomagają budować regionalną tożsamość oraz promują kraje regionu CEE w innych częściach świata – mówi Agata Kukwa, ambasador CESA w Polsce.

Oprócz poznania najlepszych polskich startupów i ludzi z nimi związanych, uczestnicy wydarzenia mogą liczyć na zasięgnięcie ciekawych informacji i networking. Organizatorzy przewidzieli bowiem wystąpienia znanych gości z Polski i zagranicy, w tym przedstawicieli berlińskiego akceleratora Axel Springer Plug&Play oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

– Polska uczestniczy w CESA, ponieważ nasz rynek startupowy jest jednym z najlepiej rozwijających się w Europie. W dużej mierze przyczyniły się do tego inwestycje Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Cieszy mnie, że ponad 5 lat ciężkiej pracy przynosi efekty na taką skalę i do tego na arenie międzynarodowej – mówi dr Michał Bańka, Dyrektor PARP.

– To zaszczyt móc organizować kolejne przedsięwzięcie mające przyspieszyć rozwój początkujących biznesów i otworzyć ich innowacyjne rozwiązania na zagraniczne rynki. Wkrótce w STARTERZE spotkamy się z najlepszymi. Mamy nadzieję, że osiągną podobny sukces jak jeden z ubiegłorocznych zwycięzców, UXPin, firma Marcina Tredera i Marcina Kowalskiego – naszego mentora ze Starter Rocket i infoShare Startup Zone, która niedawno pozyskała 5 mln dol. w Dolinie Krzemowej! – mówi Małgorzata Jasnoch, CEO STARTERA.

Polski finał rozpocznie się w gdańskim STARTERZE o godz. 17.00. Program oraz zapisy na udział w wydarzeniu odbywają się za pośrednictwem strony: www.cesa.evenea.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji dostępnych jest również na stronach:

https://www.facebook.com/events/1634278246786154

http://centraleuropeanstartupawards.com.