Poznaj projekty rozwijane w STARTERZE! Zbliża się finał „Go Creative. Biznes na Start”

Dodano: Maj 31 2016 Autor: Personal PR

Przybyli z pomysłem na biznes, po blisko 3 miesiącach przygotowań są gotowi na zaprezentowanie modelu biznesowego! W piątek, 3 czerwca, o godz. 17.00 odbędzie się wielki finał projektu „Go Creative. Biznes na Start” organizowanego przez Miasto Gdańsk i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Autorzy 5 najlepszych pomysłów zaprezentują się przed publicznością i ekspertami. Wydarzenie jest otwarte, chętni mogą przyjść i poznać efekty pracy uczestników 14. edycji projektu.

Finał Go Creative 2015_ fot. M. Młynarczyk 

Wraz z początkiem kwietnia autorzy 20 pomysłów rozpoczęli pod okiem mentorów pracę nad przekształceniem ich w firmę. Dwa i pół miesiąca przygotowań, w tym 5 sesji weekendowych, zaowocowały opracowaniem modeli biznesowych, które w piątek, 3 czerwca, oceni jury. Autorzy 5 najlepszych projektów zaprezentują je tego dnia o godz. 17.00 przed publicznością. Twórcy najlepszego z nich otrzymają m.in. 15 tys. zł przekazane przez Sponsora Projektu Grupę ENERGA.

– Zapowiada się kolejny pełen emocji finał „Go Creative. Biznes na Start”. W piątek okaże się, który projekt zdaniem jury ma największą szansę na sukces. Zapraszam na wydarzenie wszystkie osoby, które chcą poznać kreatywne projekty rozwijane w STARTERZE. Prezentacje z pewnością zainspirują do działania tych, którzy mają pomysły na biznes, ale jeszcze nie odważyli się wprowadzić ich w życie – mówi Ewa Glebko – koordynatorka projektu z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Wśród rozwijanych projektów, które powalczą o nagrody znajdują się m.in. MachinaRoom – pomieszczenie z mechanicznymi puzzlami oferujące grupową rozrywkę, JuMiBag – niepowtarzalne, wytrzymałe torby, SiLU – małe w pełni funkcjonalne domy, które zmieniają się wraz z potrzebami użytkowników i wiele innych kreatywnych pomysłów, które mogą wzbogacić gdańską scenę startupową.

warsztaty_fot.Maciej Warowny

Projekty oceni jury składające się z ekspertów i doświadczonych przedsiębiorców, takich jak: Jacek Kotarbiński (specjalista z zakresu strategii i marketingu), Bolesław Drapella (CEO w RoomAuction.com), Agnieszka Oleszczuk-Widawska (Co-Founder w Evenea.pl) czy Katarzyna Swarcewicz (przedstawicielka Urzędu Miasta Gdańska).

To 14. edycja „Biznes na Start” a 4. w odsłonie „Go Creative”, dzięki projektowi do tej pory powstało w Gdańsku prawie 130 firm. Finał obecnej edycji projektu rozpocznie się 3 czerwca o godz. 17.00, wydarzenie jest otwarte dla publiczności. Nie obowiązuje rejestracja. Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie: www.biznesnastart.pl.