Praca i wakacje w jednym! Cyfrowi nomadzi gośćmi Creative Morning

Dodano: Cze 17 2016 Autor: Personal PR

Ucieczka z ponurego biura i praca na słonecznej plaży… To nie marzenie, a coraz popularniejszy styl życia! Propagują go tzw. cyfrowi nomadzi, czyli osoby pracujące zdalnie z różnych miejsc na świecie. W wakacje Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER wraz z Clipsterem zaprasza na wyjątkową, letnią, odsłonę Creative Morning poruszającą temat pracy w podróży. W czwartek, 30 czerwca, uczestnicy spotkają się w Sztuce Wyboru z Krystianem Koronowskim tworzącym Business Paradise – międzynarodową społeczność podróżników oraz Michałem Molendą – blogerem, rozwijającym zdalnie Projekt Programista. Zapisy na bezpłatne wydarzenie dostępne są na stronie: http://cmvi2016.evenea.pl.

Creative Morning czerwiec

Spotkania networkingowe – Creative Morning – co miesiąc przyciągają trójmiejskich przedsiębiorców, którzy chcą poznać inspirujące osoby. Podczas wakacji spotkania przenoszą się ze STARTERA do Sztuki Wyboru w gdańskim Wrzeszczu. Zmiana lokalizacji nie jest przypadkowa! W sąsiedztwie znajduje się Clipster, przestrzeń łącząca pracę nad projektami biznesowymi ze wspólnym mieszkaniem, rozwijana przez STARTER i Alfabeat. Czerwcowe Creative Morning zainauguruje „Clipster Summer”, czyli wakacyjną ofertę Clipstera skierowaną do podróżujących z całego świata. Z tej okazji twórcy Clipstera chcą przybliżyć trójmiejskiej społeczności biznesowej ideę cyfrowego nomadyzmu:

– Od końca czerwca do połowy września każdy będzie mógł wynająć mikroapartament w Clipsterze i wziąć udział w licznych spotkaniach ze startupowcami, ekspertami czy cyfrowymi nomadami. Zapraszamy ludzi z całego świata, którzy chcą spędzić inspirująco czas w Clipsterze i poznać tę unikatową w Polsce przestrzeń – mówi Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Wakacyjny program Clipster Summer otworzy właśnie Creative Morning w Sztuce Wyboru. W czwartek, 30 czerwca, o trendzie, zwanym także „workation (z ang. work – praca, vacation – wakacje) opowiedzą wyjątkowi goście. Pierwszym prelegentem będzie Krystian Koronowski – założyciel Business Paradise, globalnego ruchu zrzeszającego przedsiębiorców, którzy dążą do tego, aby łączyć pracę z podróżami. Społeczność, składająca się z ponad 1500 osób, regularnie wymienia się doświadczeniami i spotyka w różnych miejscach na świecie. Koronowski w ciągu 3 lat zwiedził 30 państw, jednocześnie wspinając się po szczeblach zawodowej kariery. Obecnie jest CEO w Energy Banks i rozwija projekty z branży IT.

Drugi gość – Michał Molenda – od prawie 4 lat pracuje zdalnie, a ponad połowę tego czasu spędził w podróży, głownie zwiedzając odległe rejony Azji. Jest założycielem Projektu Programisty, który oferuje kursy programowania on-line. Jest także freelancerem współpracującym z licznymi firmami. O pracy zdalnej opowiada na blogu toke.pl, promując w ten sposób cyfrowy nomadyzm w Polsce. Obecnie przebywa w kraju i przygotowuje się do nowej, kilkumiesięcznej podróży. Oczywiście planuje ją łączyć z pracą, o czym więcej opowie podczas spotkania w Gdańsku.

Creative Morning „Clipster Summer: poznaj cyfrowych nomadów” odbędzie się w czwartek, 30 czerwca, o godz. 9.00 w kawiarni Sztuka Wyboru w Gdańsku. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje i zapisy znajdują się na stronie: http://cmvi2016.evenea.pl. Więcej informacji o wakacyjnej ofercie Clipstera można znaleźć na stronie: http://clipster.pl/summer.