Rozwiń swój biznes ze STARTEREM

Dodano: Maj 11 2017 Autor: Personal PR

Ruszyła rekrutacja do kolejnej odsłony projektu „Biznes na Start”. Tym razem Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER poszukuje nie tylko kreatywnych pomysłów, ale także młodych firm. Wybrani w procesie rekrutacji uczestnicy skorzystają z niemal 100 godzin warsztatów i doradztwa i przede wszystkim otrzymają indywidualną pomoc dostosowaną do ich potrzeb. Rekrutacja potrwa tylko do 14 maja. Aplikacja dostępna jest na stronie: www.biznesnastart.pl.

 

Czas na 15. edycję popularnego projektu STARTERA „Biznes na Start”, który w tym roku występuję pod odsłoną „Kreatywny Gdańsk”. Projekt, finansowany ze środków Miasta Gdańska, skierowany jest do osób z pomysłem na biznes bądź posiadających firmę istniejącą maksymalnie 2 lata na rynku. Na uczestników czeka cykl szkoleń z zakresu przedsiębiorczości, spotkania z ekspertami i praktykami branży oraz przygotowanie do stworzenia modelu biznesowego swojej działalności.final BNS_2016

Dodatkowo w tym roku uczestnicy powalczą o nagrody, które będą dostosowane do ich potrzeb:

– W obecnej edycji stawiamy na bezpośrednie wsparcie uczestników zgodne z ich potrzebami. Co to oznacza? Chcemy zafundować „nagrody”, które uczestnicy sami wybiorą. Przykładowo, jeśli młoda firma potrzebuje nowoczesnej strony internetowej – sfinansujemy jej powstanie wraz z Miastem Gdańsk. A to wszystko po to, aby wesprzeć młode firmy na starcie – mówi Ewa Glebko, koordynatorka „Kreatywny Gdańsk. Biznes na Start” z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Organizatorzy poszukują pomysłów i firm z branży kreatywnej. Należą do nich rozwiązania z obszarów takich jak: ICT (teleinformatyka), reklama, architektura, fotografia czy gry komputerowe:

– Uczestnicy projektu to także często artyści, którzy chcą łączyć swoje pasje z biznesem i pod naszym okiem otwierają firmy, takie jak: sklep internetowy z personalizowanymi torebkami czy studia graficzne – dodaje Ewa Glebko ze STARTERA.

Rekrutacja dla firm rozpocznie się 24 czerwca. Za to twórcy pomysłów mogą zgłaszać się już tylko do 14 maja. Jury wyłoni 30 najciekawszych projektów, których autorzy zaprezentują się przed jury w STARTERZE. 15 z nich zakwalifikuje się do programu i przejdzie etap preinkubacji, w ramach którego czeka ich cykl szkoleń biznesowych i konsultacji z mentorami oraz przedstawicielami różnych branż. Ci, którzy zdecydują się na rozpoczęcie swojej przygody z biznesem i zarejestrowanie głównej siedziby firmy w Gdańsku, wezmą udział w konkursie na najlepszy model biznesowy, który będzie miał miejsce podczas finału „Kreatywny Gdańsk. Biznes na Start”. Laureaci ostatniej rozgrywki konkursu przejdą do kolejnego etapu – inkubacji. Tam dołączy do nich 10 firm, które już istnieją na rynku, ale wciąż stawiają pierwsze kroki w branży kreatywnej, dla których rekrutacja rozpocznie się pod koniec czerwca.

Projekt, finansowany ze środków Miasta Gdańska, wspierają patroni medialni: Gazeta Wyborcza, Wyborcza.pl Trójmiasto, Trójmiasto.pl, ESKA INFO Trójmiasto, StartUp Magazine, Dziennik Internatów i gdansk.pl.

BNS_mentoring

Regulamin i zapisy dostępne są na stronie: www.biznesnastart.pl. Zgłoszenia dla twórców pomysłów potrwają do 14 maja. Udział w projekcie jest bezpłatny.