Rusza CodeWeek in STARTER – festiwal kodowania dla dzieci, dorosłych, amatorów i miłośników programowania!

Dodano: Wrz 16 2015 Autor: Personal PR

Kilkanaście bezpłatnych szkoleń, warsztatów, ścieżek tematycznych i spotkań z przedstawicielami branży informatycznej i nowych technologii czeka na uczestników CodeWeek in STARTER – szeregu październikowych wydarzeń odbywających się Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER w ramach europejskiej inicjatywy promującej naukę kodowania. To szansa dla osób poszukujących sposobu na zdobycie nowych kompetencji zawodowych i przebranżowienie się.

Od 16 września za pośrednictwem strony codeweek.inkubatorstarter.pl rozpoczynają się pierwsze zapisy do CodeWeek in STARTER – cyklu wydarzeń skierowanych zarówno do dorosłych, jak i dzieci i młodzieży, mających na celu naukę podstaw programowania.

Tydzień spotkań, które rozpoczną się w sobotę, 10 października, zapoczątkują warsztaty konstruowania i niedzielny Scratch dla dzieci i rodziców. Nie zabraknie ciekawych gości i inspirujących prelekcji, które będą miały miejsce podczas poniedziałkowego śniadania z biznesem na Creative Morning. We wtorek na uczestników wydarzenia czeka konferencja m.in. na temat Internet of Things (IoT) – jednego z najważniejszych trendów ostatnich lat. Przez kolejne dwa dni, w środę i czwartek, odbędą się warsztaty wprowadzające do weekendowego hackathonu z czterema równolegle prowadzonymi ścieżkami tematycznymi. Hack3city, o którym mowa, zakończy też europejskie święto kodowania w STARTERZE. Podczas dwudniowego maratonu miłośnicy nowych technologii połączeni w niewielkie zespoły będą pracować nad zadaniami, budować prototypy i programy o biznesowym zastosowaniu.

– STARTER ponownie angażuje się w jedno z największych międzynarodowych przedsięwzięć łączących ludzi we wspólnej inicjatywie nauki nowych technologii. CodeWeek to szansa, by spróbować swych sił w zupełnie nowych obszarach, pozyskać cenną wiedzę, poznać ciekawe osoby i znanych ekspertów oraz zdobyć kwalifikacje, o które upomina się rynek pracy. Wystarczy zapisać się na wydarzenie – mówi Marcin Młyński z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Chęć udziału w CodeWeek in STARTER może zgłosić każdy, bez względu na stopień zaawansowania swoich umiejętności programistycznych. Uczestnictwo jest bezpłatne, jednak z uwagi na spore zainteresowanie, w przypadku Hack3city, wymagana jest kaucja zwrotna w wysokości 50 zł. Szczegóły i zapisy na stronie: www.codeweek.inkubatorstarter.pl.

O CodeWeek

Co roku CodeWeek jednoczy mieszkańców Europy pod hasłem wspólnego celebrowania nauki technologii. W 2014 roku w ramach tylko tego jednego tygodnia odbyło ponad 3 tys. różnych wydarzeń w 38 państwach z całej Europy. Wszystkie spotkania przyciągnęły ponad 150 tys. uczestników.

W STARTERZE CodeWeek odbywa się już po raz drugi. W tegoroczną edycję zaangażowały się takie firmy, jak: Microsoft, Estimote, Everytap, Neoteric, Fre3make, IBM Poland czy LO FI ROBOT. Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie: www.codeweek.inkubatorstarter.pl.

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER to tętniący życiem i pomysłami hub, dzięki któremu startupy nabierają rozpędu, a młode, energiczne pokolenie uczy się, co oznacza bycie przedsiębiorczym. STARTER organizuje i współtworzy najważniejsze wydarzenia na światowej scenie startupowej, a także eventy i spotkania dedykowane nowoczesnej edukacji. STARTER to społeczność tysięcy ludzi i ekspertów z całego świata. Dołącz do nas!

STARTER został wybudowany przez Miasto Gdańsk. Więcej informacji: www.inkubatorstarter.pl.