Siła w tłumie! Poznaj moc crowdfundingu podczas Creative Morning w STARTERZE

Dodano: Kwi 19 2016 Autor: Personal PR

Pieniądze nie leżą na ulicy, ale można zdobyć je w Internecie. Jak? Poprzez crowdfunding, czyli finansowanie projektu przez grupę nieznanych sobie ludzi. W piątek, 29 kwietnia, uczestnicy Creative Morning spotkają się z Michałem Połetek z polakpotafi.pl – czołowego portalu crowdfundingowego w Polsce i Mateuszem Chłodnickim ­– twórcą Shuttout – projektu, który pozyskał w Internecie niemal 60 tys. zł. Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER zaprasza na wydarzenie! Zapisy dostępne są na stronie: http://cmiv2016.evenea.pl.

Creative Morning

Crowdfunding polega na wsparciu projektu przez prywatne osoby niewielkimi kwotami. Stworzenie kampanii to złożony proces, ale potencjał, takiego finansowania jest bardzo duży – trzeba go tylko odpowiednio wykorzystać. Jak to zrobić, zdradzą dwaj prelegenci. Jeden na co dzień koordynuje największe kampanie crowdfundingowe w Polsce, drugi z sukcesem przeprowadził kampanię i zebrał 57 tys. złotych na swój pomysł!

Pierwszy gość to Michał Połetek z w PolakPotrafi.pl – największego polskiego portalu finansowania społecznościowego. Porzucił studia na Politechnice Poznańskiej, by zająć się własnym startupem. Przeszedł drogę od samorządowca, przez pracownika uczelni, startupowca i wreszcie organizatora kampanii crowdfundingowych.

W STARTERZE towarzyszyć mu będzie Mateusz Chłodnicki – pomysłodawca i założyciel Shuttout, społeczności skupiającej osoby pasjonujące się robieniem zdjęć. Szlifują one swoje umiejętności oraz biorą udział w konkursach i wygrywają pieniądze. Projekt zdobył na portalu PolakPotrafi.pl prawie 60 tys. zł, choć celem twórców było 30 tys.! Mateusz Chłodnicki opowie o tym, jak zbudował społeczność wokół swojej inicjatywy i pozyskał 57 tys. zł w 45 dni.

– Finansowanie społecznościowe jest wyrazem zachodzącej w dzisiejszym świecie zmiany. Inwestorzy nie są już jedynym źródłem dofinansowania. Dziś to tłum ma siłę decydowania. Dlatego zaprosiliśmy do STARTERA gości, którzy doskonale wiedzą, jak tworzyć akcje crowdfundingowe. Będziemy inspirować trójmiejskie środowisko biznesowe, w tym uczestników naszego programu akceleracyjnego Starter Rocket, do tego, że warto rozważyć taką formę dofinansowania – mówi Sara Miotk z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Creative Morning „Siła w tłumie!” odbędzie się w piątek, 29 kwietnia, o godz. 9.00 w STARTERZE. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje i zapisy znajdują się na stronie: http://cmiv2016.evenea.pl.