Social media wsparciem dla nauczyciela – czyli jak umiejętnie wykorzystać narzędzia internetowe w edukacji

Dodano: Sty 20 2016 Autor: Personal PR

Czy Facebook, webinaria i smartfony mogą sprawdzić się w… szkole? Dlaczego nie! Podczas pierwszego w tym roku spotkania dla edukatorów z cyklu EDU Generator organizowanego przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER nauczyciele i przedstawiciele biznesu porozmawiają o możliwościach, jakie dają narzędzia internetowe w przekazywaniu wiedzy. Na spotkanie, które odbędzie się 28 stycznia br. o godzinie 14:00 w STARTERZE, może przyjść każdy. Zapisy na bezpłatne wydarzenie odbywają się na stronie: www.edugenerator.inkubatorstarter.pl.

Współcześnie nie da się nie zauważyć wielości powszechnie dostępnych i intuicyjnych narzędzi sieciowych, tak popularnych szczególnie wśród nastolatków. Jednak wciąż są one pomijane w szkołach, choć mogą gwarantować nowe możliwości edukacyjne. Uczestnicy styczniowego spotkania z cyklu EDU Generator dowiedzą się, jak wykorzystywać m.in. media społecznościowe czy blogi internetowe do rozwoju własnego oraz uczniów i uczennic.

Gościem spotkania będzie Jan Jackowicz-Korczyński – filozof, informatyk, a także nauczyciel w ZSO nr 6 oraz Gimnazjum nr 19 w Gdańsku. Jako członek sieciowej grupy innowacyjnych nauczycieli Superbelfrzy RP Eduzmieniacze oraz redaktor programowy i  prowadzący innowacyjnego internetowego miesięcznika społeczno-kulturalnego „WOBEC” opowie o e-kompetencjach i sieciosferze w praktyce osobistego rozwoju i w pracy z uczniem. Podczas swojego wystąpienia pomoże uczestniczącym w wydarzeniu nauczycielom w oswojeniu się z multimediami i pokaże liczne sposoby na czerpanie korzyści z potencjału, jaki dają technologiczne narzędzia i aplikacje stosowane każdego dnia przez uczniów. W ten sposób przybliży im codzienny świat dzieci i młodzieży, które dziś wychowują się ze smartfonem w dłoni. Nauczyciele dowiedzą się, jak przekuć to zjawisko w udane działania edukacyjne oraz poznają sposoby na przekazywanie wartościowej wiedzy poprzez sprzęty takie jak: smartfon, kamera czy tablet.

– Celem spotkania organizowanego w ramach cyklu EDU Generator jest nie tylko przekazanie nauczycielom wiedzy odnośnie komunikowania z uczniami przy użyciu nowoczesnych technologii, ale także zachęcenie ich do tworzenia sieci współpracy. Chcemy wspólnie kreować przestrzeń dialogu z możliwością dzielenia się trudnościami, pytaniami ale również osiągnięciami. W ten sposób w Gdańsku powstanie coraz więcej prężnie działających grup nauczycielskich, które będą szkolić się, by w sposób nowatorski przekazać wiedzę swoim uczniom – przekonuje Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Spotkanie w ramach cyklu EDU Generator odbędzie się 28 stycznia 2016 roku o godzinie 14:00 w STARTERZE. Więcej informacji o idei spotkań oraz zapisy znajdują się na stronie: www.edugenerator.inkubatorstarter.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona!

Kategoria: EDU Tags: , ,