Spójrz globalnie na swój biznes podczas styczniowego Creative Morning w STARTERZE

Dodano: Gru 28 2015 Autor: Personal PR

Ponad 150 tysięcy dolarów uzyskane na Kickstarterze, pobyt w słynnym chińskim akceleratorze czy wyjazd do Doliny Krzemowej. Takimi sukcesami mogą pochwalić się goście kolejnego Creative Morning „No pain, no gain” odbywającego się w poniedziałek, 11 stycznia, w STARTERZE. Agnieszka Nazaruk (NIWA) i Michał Kępiński (AudioTrip) opowiedzą o tym, jak rozwijać biznes globalny. To pierwsze z dwóch wydarzeń otwartych organizowanych w ramach Preparation Camp – spotkania wyłaniającego finalistów programu akceleracyjnego Starter Rocket.

cover_cm_ do wydarzenia

Rok 2016 STARTER proponuje rozpocząć od spojrzenia na swój biznes z szerszej perspektywy. Spotkanie Creative Morning „No pain, no gain” skierowane jest przede wszystkim do startupowców, którzy zastanawiają się nad kierunkiem rozwoju, a także dla każdego, kto poszukuje biznesowych inspiracji.

– Podczas styczniowego Creative Morning nasi goście udowodnią, że polskie startupy mogą odnieść sukces za granicą. Mam nadzieję, że uda nam się zainspirować uczestników spotkania do stawiania sobie jak najbardziej ambitnych celów, także w wymiarze globalnym – przekonuje Sara Miotk z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Prelegentami Creative Morning będą osoby, które znają smak globalnego sukcesu. Agnieszka Nazaruk – nie ma jeszcze 30 lat, a jest już uznanym na świecie  przedsiębiorcą. Zdobywała doświadczenie nie tylko w Polsce, ale także m.in. w Wielkiej Brytanii czy Nowej Zelandii. W 2013 roku wraz z hiszpańskim wspólnikiem Javierem Morillasem rozpoczęła unikalny projekt – inteligentną mikroszklarnię NIWA. Pozwala ona na uprawę warzyw we własnym domu. Specjalna aplikacja umożliwia skuteczną hodowlę osobom, które nie znają się na uprawie warzyw. Pomysł okazał się na tyle udany i trafiający w niszę rynkową, że zdobył dofinansowanie w wysokości ponad 150 tysięcy dolarów na KickStarterze, a jego twórcy rozwijali prototyp pod skrzydłami chińskiego akceleratora Hax – jednego z najlepszych na świecie. Obecnie produkty NIWA można zakupić w przedsprzedaży.

quote_cm2

Drugim gościem Creative Morning będzie Michał Kępiński – jeden z twórców aplikacji mobilnej AudioTrip, łączącej storytelling z podróżami zamieniając smartfona w prywatnego przewodnika. Oferuje ponad 200 tras z licznych europejskich państw. Innowatorski projekt zdobył wiele laurów w środowisku startupowym. Jest m.in. jednym z laureatów zeszłorocznego Startup Zone organizowanego przez STARTER w ramach infoShare. Zasłynął także w Helsinkach, gdzie w 2014 podczas Startup Sauna – jednej z największych imprez dla startupów – twórcy aplikacji zostali wyróżnieni spośród ponad 700 międzynarodowych projektów biorących udział w rywalizacji i zyskali możliwość wyjazdu do Doliny Krzemowej. Aplikacja wzbudziła także zainteresowanie akceleratora z Bordeaux. Obecnie jej twórcy pracują nad rozwojem produktu we Francji i Wielkiej Brytanii.

Creative Morning odbędzie się 11 stycznia o godz. 9.00 w STARTERZE. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje i zapisy znajdują się na stronie: http://cmi2016.evenea.pl.

Styczniowe spotkanie jest jednym z dwóch otwartych wydarzeń organizowanych w ramach Preparation Camp Starter Rocket – programu akceleracyjnego, w którym bierze udział 20 startupów walczących o dofinansowanie. W środę, 13 stycznia, podczas finału Preparation Camp, startupy zaprezentują swoje pomysły przed międzynarodowymi inwestorami i ekspertami, a także przedstawicielami globalnych firm i akceleratorów. Istnieje możliwość zapisów również na to wydarzenie: http://preparation-camp.evenea.pl. Rejestracja na środowe prezentacje ruszy 29 grudnia.

Creative Morning to cykliczne spotkania organizowane od początku 2012 r. przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, które przybierają formę śniadania powiązanego z networkingiem. Podczas Creative Morning zaproszeni goście i prelegenci dzielą się swoim doświadczeniem z uczestnikami, którzy jednocześnie mogą nawiązać cenne, biznesowe kontakty, wymienić się wizytówkami i zaczerpnąć merytorycznej wiedzy.

Kategoria: Creative Morning