Stań się częścią infoShare Startup Zone

Dodano: Lut 11 2016 Autor: Personal PR

Ponad 5000 uczestników, światowi eksperci, inwestorzy i nawet 1 mln euro do zdobycia! W dniach 18-20 maja odbędzie się kolejna edycja infoShare. Podczas wydarzenia w gdańskim Amber Expo ponownie pojawi się Startup Zone – unikalna strefa dla firm organizowana przez Fundację infoShare i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. To tutaj odbędzie się największy konkurs dla startupów w Europie Środkowo-Wschodniej. Zgłoś swój biznes na stronie: https://infoshare.pl/startup-zone.

infoShare Startup Zone to miejsce w sposób szczególny skupiające europejskie środowisko startupowe. Strefę tworzą trzy kluczowe elementy: Startup Contest – konkurs dla najbardziej innowacyjnych projektów, Startup Expo – strefa wystawiennicza dla początkujących firm, umożliwiająca inwestorom znalezienie ciekawych projektów, i Startup Stage – scena, na której startupy mogą posłuchać ekspertów i czerpać inspiracje od doświadczonych przedsiębiorców.

Startup Contest to największy w Europie Środkowo-Wschodniej konkurs dla startupów, do którego w poprzednim roku zgłosiło się blisko 160 firm z całej Europy. W tym roku uczestnicy konkursu również staną przed szansą zdobycia, oprócz nagrody głównej w wysokości 20 000 euro, dofinansowania od inwestorów z łącznej puli 1 000 000 euro!

Startup Contest

– Nasz konkurs ułatwia osiągnięcie startupom sukcesów w skali globalnej – przekonuje Anna Wylężek z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. – W gronie zwycięzców Startup Contest znajduje się m.in. RoomAuction, firma oferująca usługi dla mieszkańców ponad 170 państw, a także CTAdventure i  jej produkt Professor WHY – gra komputerowa z elementami edukacyjnymi. Jej twórcy, po sukcesie w Gdańsku, zdobyli także pierwszą nagrodę w innym międzynarodowym konkursie – Creative Business Cup – dodaje Anna Wylężek.

Oprócz udziału w Startup Contest przedsiębiorcy mogą zaprezentować swoje projekty przed inwestorami w ramach targów Startup Expo:

– Strefa wystawiennicza to szansa na pokazanie się przed czołowymi światowymi inwestorami, na co dzień niedostępnymi w Polsce, którzy właśnie podczas infoShare poszukują nowych, wartych wsparcia projektów. Startup Expo jest jedną z najlepszych okazji w Europie na promocję swojego biznesu – mówi Anna Wylężek ze STARTERA.

Startup Expo

Ponadto na Startup Stage zaprezentują się liczne startupy i speakerzy. Dla pierwszych będzie to kolejna okazja do promocji. A dla speakerów szansa na przekazanie inspirującej wiedzy uczestnikom. Nazwiska ekspertów, którzy wystąpią na Startup Stage, organizatorzy zdradzą już niedługo.

Konferencja infoShare odbędzie się w Amber Expo w Gdańsku w dniach 18-20 maja 2016 roku. Formularz rejestracyjny do Startup Contest i Startup Expo znajduje się na stronie: https://infoshare.pl/startup-zone. Zapisy potrwają do 6 kwietnia 2016 roku.