STARTER i Gdańsk poszukują kreatywnych biznesów

Dodano: Cze 27 2017 Autor: Personal PR

„Kreatywny Gdańsk. Biznes na Start” to projekt finansowany ze środków Miasta Gdańska od lat wspierający osoby z pomysłami na biznes. W tegorocznej edycji organizator: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER poszukuje nie tylko twórców pomysłów, ale także młode firmy z branży kreatywnej. Wybrani w procesie rekrutacji uczestnicy skorzystają z warsztatów, mentoringu, doradztwa i otrzymają pomoc dostosowaną do potrzeb firmy. Rekrutacja do projektu potrwa do 9 lipca. Udział jest bezpłatny. Szczegóły dostępne są na stronie: www.biznesnastart.pl.

Biznes na start uczestnicy

– Celem projektu „Kreatywny Gdańsk. Biznes na Start” jest przekazanie uczestnikom wiedzy, zapoznanie ich z mentorami i przede wszystkim pomoc w rozwiązaniu konkretnego problemu, który utrudnia rozwój firmie. Przykładowo, jeśli młoda firma potrzebuje nowoczesnej identyfikacji wizualnej – sfinansujemy jej powstanie wraz z Miastem Gdańsk – tłumaczy Ewa Glebko, koordynatorka projektu z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Projekt jest skierowany do firm, które istnieją maksymalnie 2 lata na rynku oraz działają w tzw. branży kreatywnej:

– Zapraszamy firmy z Gdańska, które rozwijają usługi czy produkty z obszarów, takich jak: ICT (teleinformatyka), reklama, architektura, fotografia czy gry komputerowe. W trakcie rekrutacji wybierzemy 10 firm, które rokują najlepiej, a wsparcie naszych mentorów będzie najlepiej dostosowane do ich potrzeb – dodaje Ewa Glebko ze STARTERA.

BNS_mentoring

Rekrutacja dla firm zakończy się 9 lipca. Regulamin i zapisy dostępne są na stronie: www.biznesnastart.pl. Udział w projekcie jest bezpłatny. STARTER, spośród zgłoszonych projektów, zaprosi na rozmowy rekrutacyjne 20 firm, a jury wyłoni 10 uczestników. Przed nimi wszystkimi 5 miesięcy spotkań i warsztatów oferujących kompleksowe wsparcie dla młodego biznesu. Jest to tzw. inkubacja, w której wezmą udział wybrane w procesie rekrutacji firmy. Dołączyć do niej mogą także twórcy najlepszych biznesowych pomysłów, którzy przez ostatni miesiąc przekuwali je w biznesy pod okiem doradców STARTERA. Na koniec tego intensywnego miesiąca jury, 23 czerwca, wybrało 3 pomysły, które STARTER zaprosił do inkubacji. Największe uznanie zdobyli autorzy projektu Think:Thing, rozwijający głowice termostatyczne zarządzanie przez aplikację, montowane w pokojach hotelowych czy apartamentach na wynajem. Obniżają one koszty ogrzewania pomieszczeń.