Startupowa rywalizacja o 180 tysięcy złotych! Starter Rocket otwarty dla publiczności!

Dodano: Gru 29 2015 Autor: Personal PR

Pełne potencjału pomysły, międzynarodowi eksperci i zacięta rywalizacja! W styczniu odbędzie się druga edycja wyczekiwanego programu Starter Rocket organizowanego przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. W Preparation Camp (pierwszym etapie projektu) będzie uczestniczyć 20 innowacyjnych startupów. Zdobędą wiedzę od uznanych na świecie ekspertów i wykażą się przed inwestorami, którzy ocenią je podczas konkursu. Udział w finale, tuż obok największych przedsiębiorców, znawców świata startupowego oraz polskich i zagranicznych inwestorów, może wziąć każdy poszukujący inspiracji, ciekawych rozwiązań czy wiedzy o tym, jak prezentować swój pomysł. Ruszyły zapisy na otwarty finał Preparation Camp, który odbędzie się w 13 stycznia.

cover_cm

Preparation Camp – spotkanie inaugurujące kilkumiesięczną akcelerację – rozpocznie się w poniedziałek, 11 stycznia, od Creative Morning. Podczas, dobrze znanego trójmiejskiej społeczności biznesowej, networkingowego spotkania STARTEROWI goście wskażą uczestnikom sposoby i drogę do globalnego rozwoju i ekspansji. O swoich międzynarodowych sukcesach opowie: Agnieszka Nazaruk rozwijająca startup NIWA, który uzyskał wsparcie chińskiego akceleratora Hax, oraz Michał Kępiński – współtwórca AudioTrip, aplikacji, która znalazła się w finale konkursu infoShare Startup Zone powered by STARTER oraz została wyróżniona przez helsiński akcelerator Startup Sauna. Rejestracja na wydarzenie odbywa się na stronie: http://cmi2016.evenea.pl.

Tuż po Creative Morning, startupy rozpoczną warsztaty, podczas których zdobędą wiedzę na temat pracy zespołowej, metodologii Lean Canvas czy prawnych aspektów związanych z prowadzeniem działalności. W dniach 11-12 stycznia merytorycznego wsparcia udzielą im także uznani eksperci z Simonem McDermottem na czele, belgijskim specjalistą z zakresu mediów społecznościowych i założycielem New Media Cloud.

W środę, 13 stycznia, odbędzie się otwarty dla publiczności finał. Jego uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć, jak startupy prezentują swoje pomysły przed gronem zgromadzonych w STARTERZE ekspertów i inwestorów:

– Z okazji Starter Rocket do Gdańska przyjadą wybitni specjaliści, posiadający ogromne doświadczenie w rozwoju startupów. Z tego powodu chcemy umożliwić bezpłatny udział w wydarzeniu każdemu, komu zależy na zdobyciu inspirującej wiedzy i spotkaniu z ekspertami – podkreśla Anna Wylężek z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Podczas konkursu każdy startup będzie miał 3 minuty na zainteresowanie publiczności swoim projektem. Jury wyłoni 10 najlepszych startupów, które zostaną zaproszone na kolejny zjazd.

– Jeśli ktoś nie miał okazji jeszcze zobaczyć sesji pitchingowej na żywo, a myśli o pozyskaniu inwestora, koniecznie powinien przyjść na finał Preparation Camp. To unikalna okazja do podpatrzenia zmagań konkurencji, poznania sposobów na pozyskanie zainteresowania inwestorów czy spotkania z mentorami. Nie zabraknie też sporej dawki emocji – startupy walczą m.in. o inwestycję w wysokości 180 tys. złotych od Startera i nawet 800 tys. zł od zaproszonych inwestorów, laureaci programu będą też mieć szansę na uzyskanie grantu od firmy Microsoft – dodaje Anna Wylężek.

Finał Preparation Camp odbędzie się 13 stycznia w STARTERZE. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy: http://preparation-camp.evenea.pl. Rejestracja na Creative Morning, które odbędzie się 11 stycznia, odbywa się na stronie: http://cmi2016.evenea.pl.

Starter Rocket to odbywający się w Gdańsku program akceleracyjny kierowany do innowacyjnych projektów z różnych branży (m.in. Big Data, Space, Life Science, FinTech, Mobile, IT, Energy, Social Impact) z dużym potencjałem. Tegoroczna, druga edycja to 5 miesięcy pracy, 7 zjazdów weekendowych, kilkaset godzin mentoringu, doradztwa, szkoleń, warsztatów i networkingu biznesowego, najlepsi mentorzy, doradcy i inwestorzy z kraju i zagranicy, szansa na sprawdzenie produktów na rynkach zagranicznych i wsparcie finansowe. Organizatorem programu jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, a partnerem strategicznym drugiej edycji jest Axel Springer Plug&Play Accelerator, Microsoft, PwC i Dentons. Więcej informacji: www.starterrocket.co.

Kategoria: Starter Rocket