Startupowe emocje powrócą na infoShare

Dodano: Maj 24 2017 Autor: Personal PR

Gdańsk ponownie ugości 5 tys. fanów technologii i nowych mediów. Podczas nadchodzącej konferencji infoShare, rozpoczynającej się 17 maja, ponownie nie zabraknie infoShare Startup Contest organizowanego przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Fundację infoShare. W tym roku firmy walczą nie tylko o nagrodę główną w wysokości 20 tys. euro, ale także m.in. o wyjazd do Doliny Krzemowej. Nie jest to jedyne wydarzenie organizowane z myślą o przedsiębiorcach. Gdański Inkubator serdecznie zaprasza do STARTER Zone – dedykowanej startupom strefy organizowanej w ramach infoShare w samym centrum Startup EXPO.

infoShare Startup Contest 16

Na infoShare Startup Contest 2017 wpłynęło ponad 150 zgłoszeń od startupów z krajów takich jak: Ukraina, Rosja, Wielka Brytania czy… Indie. W konkursie do wygrania są liczne nagrody na czele z 20 tysiącami euro ufundowanymi przez Prezydenta Miasta Gdańska. Do ćwierćfinału zakwalifikowało się 30 firm, które zaprezentują się 16 maja w STARTERZE. A wśród nich startupy rozwijające projekty dla astmatyków, osób z depresją czy oferujące zdrową dietę opartą na potrawach ze… świerszczy.

Startup Contest rozpocznie ćwierćfinał w STARTERZE, w którym 16 maja weźmie udział 30 firm. Do półfinału może zakwalifikować się maksymalnie do 20, które zaprezentują się na Startup Stage 17 maja podczas infoShare. A wielki finał odbędzie się dzień później na największej scenie infoShare – Inspire Stage. Zakwalifikuje się do niego tylko 5 najlepszych projektów.

O co walczą młode biznesy?

– Nagroda główna to 20 tys. euro w gotówce. Ale w tym roku przygotowaliśmy wraz z partnerami dodatkowe atrakcyjne nagrody, takie jak: wyjazd do Doliny Krzemowej „Feel the Silicon Valley vibe trip” ufundowany przez ABC Silicon Valley czy udział w czerwcowym konkursie dla polskich startupów „Pitch to London” organizowany w Wielkiej Brytanii przez PLUGinLONDON. A to nie koniec nagród, które czekają na startupy – mówi Magdalena Smolak, menedżerka działu startupowego w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. – Jak zawsze firmy powalczą także o uwagę międzynarodowego grona  inwestorów i dofinansowanie z puli do 1 miliona euro. W zeszłym roku finalista konkursu Saas Manager pozyskał w trakcie wydarzenia 250 tys. euro dofinansowania – dodaje Magdalena Smolak ze STARTERA.

Podczas infoShare Gdański Inkubator zorganizuje także strefę STARTER Zone dedykowaną startupom, w której odbędą się spotkania z ekspertami. Partnerami strefy są: Projekt e-Pionier – Excento & Alfabeat. W strefie odbędzie się m.in. szkolenie z prowadzenia kampanii reklamowych na Facebooku prowadzone przez Artura Jabłońskiego, konsultanta ds. e-marketingu. A tajniki sprzedaży przybliży Mick Griffin z Brand24. Ewa Chronowska – President CEE Business Angels Network opowie, o tym czy startup potrzebuje inwestora. W STARTER Zone odbędzie się także Seminarium Eksportowe: „Rynek brytyjski, jako jeden z kluczowych kierunków eksportowych dla pomorskich MŚP, w szczególności startupów” realizowane w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy.

11. edycja infoShare odbędzie się w dniach 17-19 maja w gdańskim Amber Expo. Emocje dla startupów zagwarantuje infoShare Startup Contest, a okazję do wymiany wiedzy i kontaktów zapewni STARTEROWA strefa otwarta dla każdego przedsiębiorcy i fana nowych technologii.