Stwórz własną grę, zaprojektuj aplikację mobilną i spotkaj się z ekspertami! W sobotę w STARTERZE rusza Tydzień Kodowania!

Dodano: Paź 06 2015 Autor: Personal PR

Wiodące firmy technologiczne, znane w całej Polsce innowacyjne startupy oraz miłośnicy i amatorzy kodowania spotkają się już wkrótce w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. CodeWeek in STARTER i hack3city to odbywające się w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania w dn. 10-18 października bezpłatne wydarzenia, które mają na celu naukę programowania i wspólne dzielenie się pasją. Druga edycja programu organizowana w STARTERZE poświęcona będzie aktualnym i nadchodzącym trendom w nowych technologiach.

 kalendarz_2

Wciąż jeszcze możliwe jest dołączenie na wybrane wydarzenia zaplanowane podczas tegorocznych CodeWeek in STARTER i Hack3city. Pierwsza część dedykowana jest głównie osobom, które nie miały jeszcze bezpośredniej styczności z programowaniem lub chcą udoskonalić swoje umiejętności i rozwinąć wiedzę– dzieciom, młodzieży, a także tym, którzy myślą o przebranżowieniu lub zdobyciu nowych kwalifikacji zawodowych. Drugie z wydarzeń – Hack3city – to 48-godzinny maraton kodowania (zw. hackathonem), podczas którego spotykają się głównie programiści i łącząc się w zespoły budują wspólny projekt-zadanie, który jest potem oceniany przez specjalistów z firm technologicznych. Wśród gości całego tygodnia pojawią się m.in. przedstawiciele IBM Polska, Intel, Enspirion, Microsoft czy Everytap.

– To jedyne takie wydarzenie, w którym wziąć udział może dosłownie każdy, bez względu na stopień znajomości języków programowania. Zainteresowanie programem jest spore, szczególnie, że w tym roku paleta spotkań i warsztatów jest różnorodna. Przygotowaliśmy osobne warsztaty i spotkania dla gimnazjalistów, licealistów, rodziców, geeków, ale też dla osób, które szukają inspiracji czy po prostu informacji o nowych technologiach. W tym roku Codeweekowi towarzyszyć będzie nasze cykliczne spotkanie biznesowe Creative Morning oraz konferencja „Trendy w I(o)T” – mówi Marcin Młyński z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Uczestników konferencji, która odbędzie się we wtorek, do Internet of Things – jednym z najpopularniejszych trendów w historii informatyki – wprowadzi Piotr Pietrzak, CTO z IBM Polska.

– Będzie to wizjonerskie wydarzenie, podczas którego giganci ze światowych firm IT opowiedzą o trendzie IoT. Dowiemy się również, w jakim kierunku idą ich działania i z którymi z ich pomysłów będziemy mieli okazję się spotkać w najbliższej przyszłości, a które pozostaną tylko w sferze marzeń – dodaje Marcin Młyński.

Oprócz konferencji na uczestników CodeWeek in STARTER i Hack3city czekają m.in.: Creative Morning z Everytap – trójmiejskim startupem, który oparł swój biznes o technologię iBeacon i pozyskał jako inwestora TVN Ventures; warsztaty konstruowania i programowania robotów z Mistrzami Kodowania czy zajęcia z tworzenia gier komputerowych i podstaw programowania (oba dla młodzieży gimnazjalnej), a także cztery ścieżki technologiczne przygotowujące do maratonu kodowania. Osoby w nich uczestniczące będą mogły stworzyć: własną aplikację mobilną wykorzystującą beacony (ścieżka Estimote); rozwiązanie oparte o technologię NFC, czyli specjalne naklejki na telefon pomagające zaprogramować urządzenie do wykonywania określonych czynności (ścieżka Neoteric dla licealistów); rozwiązanie oparte o hardware Banana PRO, np. inteligentny dom, panele sterujące urządzeniami, stacje meteorologiczne (ścieżka Fre3make) oraz rozwiązanie oparte o technologię Cloud (ścieżka Microsoft).

Uczestnictwo w wydarzeniach jest bezpłatne, jednak z uwagi na spore zainteresowanie, w przypadku Hack3city, wymagana jest kaucja zwrotna w wysokości 50 zł. Szczegóły oraz zapisy na: www.codeweek.inkubatorstarter.pl oraz www.hack3city.com.

  DATA WYDARZENIE OPIS
CODEWEEK IN STARTER  Sobota,10 października,

11.00-16.00

Lo Fi Robot Warsztaty robotyki, konstruowania i kodowania dla młodzieży w wieku 13-15 lat (gimnazjum)
Sobota,10 października,

11:00-14:00

Greenfoot Java Warsztaty kodowania dla młodzieży w wieku 13-15 lat (gimnazjum)
Niedziela,11 października

11.00-13:00

Scratch Mistrzowie Kodowania tylko dla dziewczyn – warsztaty programowania dla dziewczynek (IV – VI klasa szkoły podstawowej)
Niedziela,

11 października,

14.00 – 16:00

Scratch Mistrzowie Kodowania dla rodziców – warsztaty dla rodziców z praktycznego wykorzystania programu Scratch do wspólnej nauki z dziećmi
Poniedziałek,12 października,

9.00–12.00

Creative Morning Creative Morning to inspirujące, cykliczne śniadanie biznesowe z ciekawymi prelekcjami, tym razem o tematyce IT. Gościem poniedziałkowego wydarzenia będzie Everytap – trójmiejska firma działająca w oparciu o technologię iBeacon.
Wtorek,13 października, 17.00–19.00 Konferencja „Trendy w I(o)T” Głównym tematem konferencji będzie Internet of Things, jeden z najpopularniejszych trendów w historii informatyki. Odnosi się do przedmiotów, które są wyposażone w czujniki umożliwiające pozyskiwanie danych i komunikują się ze sobą nawzajem oraz z internetem. Konferencja będzie stanowić wstęp do Hack3city poświęconego w głównej mierze IoT. Wśród gości przedstawiciele firm: IBM Poland, Intel, Enspirion
Środa,14 października,

17.00–20.00

Warsztaty przygotowujące do Hack3city Tego dnia do swoich ścieżek będą wprowadzały firmy: Microsoft (zadaniem będzie stworzenie serwisu internetowego z użyciem „chmury”) oraz Neoteric (ścieżka przeznaczona dla licealistów; uczestnicy będą tworzyć rozwiązania oparte o NFC, czyli specjalne naklejki na telefon, które pomagają zautomatyzować działanie urządzenia i zaprojektować go do wykonywania określonych czynności)
Czwartek,15 października, 17.00–20.00 Warsztaty przygotowujące do Hack3city Czwartek będzie poświęcony ścieżkom Everytap (na warsztatach tworzone będą rozwiązania oparte o iBeacony) oraz Fre3make (tworzenie inteligentnych rozwiązań wykorzystujących urządzenia Banana PRO).
Hack3city Piątek,16 października,

od godz. 18:00

Hack3city Oficjalne rozpoczęcie 48-godzinnego maratonu programowania Hack3city
Sobota,17 października,

od godz. 9:00

Hack3city Praca własna nad projektami, połączona z sesjami mentorskimi
Niedziela,18 października,

do godz. 21:00

Hack3city Dalsza praca nad projektami, które będą prezentowane o godz. 16.00. Po nich nastąpi ocena teamów oraz wręczenie nagród

 

Co roku CodeWeek jednoczy mieszkańców Europy pod hasłem wspólnego celebrowania nauki technologii. W 2014 roku w ramach tylko tego jednego tygodnia odbyło ponad 3 tys. różnych wydarzeń w 38 państwach z całej Europy. Wszystkie spotkania przyciągnęły ponad 150 tys. uczestników.

W STARTERZE CodeWeek odbywa się już po raz drugi. W tegoroczną edycję zaangażowały się takie firmy, jak: Microsoft, Estimote, Everytap, Neoteric, Fre3make, IBM Poland, Intel, Energa czy LO FI ROBOT. Wydarzenia wspierają: Gazeta Wyborcza, Radio Eska, Radio Mors, Pomorska.tv, gdansk4u.pl, Dziennik Internautów, GoMobi.pl, Magazyn „Programista”, Magazyn „Outsourcing&More”, OutsourcingPortal i Studentnews.pl. Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie: www.codeweek.inkubatorstarter.pl.

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER to tętniący życiem i pomysłami hub, dzięki któremu startupy nabierają rozpędu, a młode, energiczne pokolenie uczy się, co oznacza bycie przedsiębiorczym. STARTER organizuje i współtworzy najważniejsze wydarzenia na światowej scenie startupowej, a także eventy i spotkania dedykowane nowoczesnej edukacji. STARTER to społeczność tysięcy ludzi i ekspertów z całego świata. Dołącz do nas! STARTER został wybudowany przez Miasto Gdańsk. Więcej informacji: www.inkubatorstarter.pl.