Tu stawia się na nastolatków Ruszyły zapisy do Gdańsk Business Week 2017

Dodano: Maj 25 2017 Autor: Personal PR

100 osób, 6 dni, dziesiątki szkoleń w języku angielskim i rozwój firmy od podstaw. Powracają przedsiębiorcze wakacje dla młodzieży w wieku 15-19 lat z Gdańska i okolic. Już po raz siódmy Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, Miasto Gdańsk i Washington Business Week zapraszają na Gdańsk Business Week. W dniach 16-21 lipca młodzi ludzie zdobędą wiedzę biznesową i stworzą produkty w swojej pierwszej firmie, a także zaprezentują je przed ekspertami z m.in. Invest GDA, Speednet czy Wipro. Rekrutacja trwa do 18 czerwca i odbywa się poprzez stronę: http://www.gdanskbusinessweek.pl.

 Gdansk Business Week_2016

Gdańsk Business Week to tydzień pełen warsztatów z przedsiębiorczości i symulacji biznesowych:

– Podczas wydarzenia młodzież nie tylko rozwija swoje przedsiębiorcze umiejętności, ale także przechodzi intensywny kurs języka angielskiego, gdyż wszystkie zajęcia odbywają się właśnie w tym języku, a w projekcie w Gdańsku biorą udział zagraniczni eksperci i młodzież z USA, Ukrainy czy Białorusi – tłumaczy Agnieszka Cichocka, koordynatorka Gdańsk Business Week z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Ponadto, młodzi ludzie podczas programu tworzą własne produkty, które prezentują na tzw. „Trade Show”, czyli targu przedsiębiorstw. To tutaj w jednym miejscu gromadzą się przedsiębiorcy z firm, takich jak: Ziaja, Boeing czy Deloitte. Eksperci wcielają się w inwestorów i inwestują w zespół, który prezentuje najbardziej przemyślany produkt oraz plan sprzedażowy. Rok temu jury wyróżniło projekt „Sherlock” – chipy nałożone na przedmioty, takie jak: klucze czy kalendarz, które pozwalają odnaleźć zgubioną rzecz.

Jak wakacje z biznesem wspomina uczestniczka zeszłorocznej edycji?

­– Jeszcze nigdy w tak szybkim czasie nie dowiedziałam się tak wiele o prowadzeniu firmy. Co więcej, widziałam na własne oczy, jak z dnia na dzień wszyscy uczestnicy z coraz większą pewnością posługiwali się językiem angielskim – mówi maturzystka Maria Stępień.

Gdansk Business Week

Do tej pory w wakacjach z biznesem w Gdańsku wzięło udział 700 osób. 7. edycja Gdańsk Business Week odbędzie się w dniach 16-21 lipca 2017 roku. Rekrutacja do projektu potrwa do 18 czerwca. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 450 zł. Warsztaty prowadzone są w języku angielskim. Szczegóły na stronie: www.gdanskbusinessweek.pl.