TVN Ventures inwestuje w trójmiejską firmę Everytap!

Dodano: Wrz 07 2015 Autor: Personal PR

Everytap, prężnie rozwijająca się firma z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, pozyskała nowego inwestora. TVN Ventures, stworzony przez Grupę TVN fundusz venture capital, wykupił 40 proc. udziałów należących do dotychczasowego inwestora, Black Pearls VC. To pierwsza inwestycja TVN-u w startup. Pozyskany kapitał zostanie wykorzystany do finansowania rozwoju firmy.

Przeprowadzona transakcja zakłada wyjście z inwestycji funduszu kapitałowego Black Pearls VC, posiadającym 16 proc. udziałów, który wspierał aplikację przez ostatni rok jej działalności wspólnie z PARP jako koinwestorem. Tym samym TVN stanie się jedynym inwestorem instytucjonalnym w firmie. Reszta udziałów pozostanie w posiadaniu założycieli aplikacji. Oprócz wsparcia finansowego trójmiejska firma otrzyma również pakiet medialny, który wykorzysta w celach promocji i pozyskania nowej liczby użytkowników aplikacji.

– Gdańska startupowa metropolia, z partnerami takimi jak Inkubator STARTER, gdzie Everytap rozpoczynał swoją działalność, pomaga łączyć startupy z funduszami kapitałowymi i wspiera je na starcie. Nie do przecenienia jest również wkład doświadczonych aniołów biznesu, takich jak Michał Jaskólski, którzy wspierają zespół finansowo i strategicznie – mówi Marcin Kowalik, partner zarządzający Black Pearls VC.

– Od początku działania firmy stawiamy na innowacyjność i rozwój technologii przyszłości. Dzięki dotychczasowym partnerom biznesowym udało nam się uzyskać niezbędne do startu projektu wsparcie, dzięki któremu ze startupu przeskoczyliśmy na dużo wyższy poziom. Dziś, oprócz Polski, aplikacja działa także w Gwatemali. To niebywały sukces, który udało nam się wspólnie uzyskać. Cieszy nas, że potencjał naszego projektu został zauważony przez silnego partnera, który będzie mógł wesprzeć dalszy rozwój i działania wynikające z podjętej strategii – mówi Maciej Piwko z Everytap.

everytap

Everytap to pierwszy polski koncept wykorzystujący komercyjnie technologię iBeacon. Mobilna aplikacja lojalnościowa adresowana jest dla klientów restauracji, klubów, kin czy kawiarni, którzy – dzięki odwiedzinom w danych miejscach – zbierają punkty wymieniane następnie na nagrody. Everytap podpowiada również, że warto odwiedzić dane miejsce, bo czekają tam liczne nagrody, np. darmowe drinki.

Stworzona w 2014 roku przez Adama Pachuckiego, Maćka Piwko, Ksawerego Kirklewskiego, Kamila Łukasiewicza i Radosława Sadurskiego spółka zajmuje silną pozycję na rynku programów lojalnościowych wycenianym na kwotę aż 900 mld dolarów w globalnej skali. Pół roku temu projekt miał swoją premierę w Gwatemali.

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER to tętniący życiem i pomysłami hub, dzięki któremu startupy nabierają rozpędu, a młode, energiczne pokolenie uczy się, co oznacza bycie przedsiębiorczym. STARTER organizuje i współtworzy najważniejsze wydarzenia na światowej scenie startupowej, a także eventy i spotkania dedykowane nowoczesnej edukacji. STARTER to społeczność tysięcy ludzi i ekspertów z całego świata. Dołącz do nas!