W Clipsterze zamieszkali już pierwsi… clipsterzy!

Dodano: Paź 21 2015 Autor: Personal PR

Otwarta niedawno w Gdańsku przestrzeń do życia, tworzenia, rozwoju pomysłów i startupów przyciąga osoby myślące o realizacji ciekawego pomysłu. W Clipsterze stworzonym przez Alfabeat i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER zamieszkało już blisko 10 rezydentów i wciąż dołączają nowi – studenci, startupowcy i przedsiębiorcy z dużym doświadczeniem biznesowym. Nabór pomysłów poprzez stronę przez stronę internetową www.clipster.pl potrwa do 30 października.

 

Po miesiącu od udostępnienia unikalnego na startupowej mapie punktu łączącego elementy wspólnej pracy z możliwością mieszkania i przyspieszoną realizacją celów biznesowych Clipster cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Mieszczący się na terenie wrzeszczańskiego Garnizonu Kultury obiekt umożliwia osobom, które myślą o rozwoju, udział w programie szkoleniowo-tutorskim, którego zwieńczeniem może być dalszy, szybszy rozkwit projektu przy niskich kosztach eksploatacji. Koszty najmu i udziału w programie wahają się od 900 zł brutto miesięcznie za apartament jednoosobowy do 1500 zł brutto miesięcznie za apartament dwuosobowy – z większością opłat w cenie. Do dyspozycji clipsterów jest 16 mikroapartamentów.

– Zainteresowanie jedynym w Polsce, a być może i na świecie, miejscem łączącym coworking, cocreating i preakcelerację jest naprawdę spore, zarówno wśród osób, które pytają o nasze przedsięwzięcie, jak i aplikujących. Ze wszystkimi rozmawiamy indywidualnie, staramy się ocenić potencjał pomysłu, jeśli już istnieje. Ciekawe jest bowiem to, że drzwi Clipstera są otwarte nie tylko dla tych, którzy myślą już o konkretnej realizacji, ale i dla osób o otwartych umysłach, które szukają jeszcze pomysłu na siebie lub biznes. Możliwość współpracy z inspirującymi, twórczymi clipsterami oraz mentoring naszych tutorów to jeden ze sposób, który może im pomóc rozwinąć skrzydła – mówi Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Wśród osób, których pomysły będą rozkwitać w Clipsterze, są m.in.: analityk finansowy i inwestor giełdowy; doktorant zajmujący się sztuczną inteligencją i entuzjasta IT czy studentka biologii. Pracują nad różnymi projektami – od kulinarnych, przez portale internetowe ułatwiające nawiązywanie współpracy osobom realizującym różne wydarzenia, po programy motywacyjne dla młodych ludzi czy aplikacje pomagające chorym.

– Społeczność Clipstera jest jak pełna pomysłów księga, która codziennie przechodzi metamorfozę, rozkwita. I o to chodzi! O wspólne inspirowanie się, korzystanie z wiedzy innych osób, o łączenie kompetencji i doświadczenia po to, by wypracować jak najlepszy model biznesowy – taki, który ma szansę na sukces. W jego osiągnięciu również pomagamy – mówi Jan Wyrwiński z Alfabeat.

Osoby, które – w zależności od rozwoju projektu – po 3, 6 lub 9 miesiącach będą dysponować wiedzą, która pozwoli na pełniejszą realizację pomysłu, mają szansę uczestnictwa w programach akceleracyjnych – Alfabeat lub organizowanym przez gdański inkubator – Starter Rocket, do którego do 9 listopada trwa także rekrutacja zewnętrzna. Oba programy rozpoczną się z początkiem stycznia 2016 roku.

Szczegóły oferty oraz więcej informacji dostępnych jest na stronach: www.clipster.pl, a także na www.alfabeat.pl oraz www.starterrocket.co.

Kategoria: Clipster Tags: