W drodze po międzynarodowy puchar kreatywności – STARTERowy finał Creative Business Cup

Dodano: Lip 14 2014 Autor: Avena Admin

Czy zastanawialiście się czym jest kreatywność? Takim pytaniem rozpoczął organizowaną przez STARTERA finałową galę Creative Business Cup prowadzący Jędrzej Sołowij z Centrum Rozwoju Jump. Kreatywność to umiejętność patrzenia na to co widzą wszyscy, ale dostrzeżenie tego czego nie widzi nikt.
Wydaje się proste, ale czy rzeczywiście dotyczy wszystkich? My wiemy na pewno, że niesamowitą wrażliwość patrzenia na otaczający świat i odwagę do robienia rzeczy pięknych mają tegoroczni finaliści Creative Business Cup, którzy zaprezentowali swoje wyjątkowe pomysły na biznes 11 lipca w STARTERZE.

Jury CBC

Konkurs Creative Business Cup to oficjalne wydarzenie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, które jest dedykowane przedsiębiorcom działającym w branży kreatywnej. Jury konkursu, w którym zasiedli: Bartłomiej Gola (SpeedUp Group), Robert Kowalczyk (AEON Form), Jacek Kłosiński (klosinski.net), Magda Kochanowska (2+3D), Jakub Pawełczak (Ivona Software) oraz Małgorzata Jasnoch i Agnieszka Meller (STARTER), oceniali prezentowane projekty pod względem stopnia kreatywności i potencjału biznesowego, który za sobą niesie. Podczas finału, swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się Bartek Gola, który zdradził, gdzie tkwi istota przedsiębiorczości i jak z głową nawiązać współpracę z inwestorem oraz Robert Kowalczyk, który zachęcał do nieszablonowego myślenia i wykorzystania potencjału nisz rynkowych.

Każdy z finalistów miał 3 minuty na zaprezentowanie swojego pomysłu. Ze względu na międzynarodowy charakter konkursu, wystąpienia odbyły się w języku angielskim.
Jeśli sądziliście, że widzieliście już wszystko i nic nie jest w stanie Was zaskoczyć, przeczytajcie jakie pomysły na biznes mieli uczestnicy piątkowej gali finałowej.

Designerskie kanapy i akcesoria, legowiska oraz akcesoria kosmetyczne dla naszych pupilów to propozycja projektu Cosmo Pets, który tworzy eleganckie i nieszablonowane domowe wyposażenie dla zwierząt.Cosmopets CTAdventure

CTAdventure to projekt, który zachęca do wypróbowania gry komputerowej łączącej elementy edukacji i zabawy – Professor Why. Gra umożliwia wykonywanie dziesiątek eksperymentów chemicznych w wirtualnym, bezpiecznym laboratorium i jest fantastyczną alternatywą dla wszystkich, których interesuje fascynujący świat chemii.
Futurystyczne i niepowtarzalne rowery miejskie w wersji damskiej i męskiej to propozycja od Mad Bicycles dla osób, które potrzebują kontaktu z designem, dla których rower to nie tylko środek lokomocji, ale przede wszystkim sposób na wyrażenie siebie i możliwość cieszenia się każdą przejażdżką. Projektant zapewnia, że każdy rower jest „skrojony” pod wymiar i spełni wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników.
MAD Bicycles
My Fancy Ride

Mając już wymarzony rower nie możemy zapomnieć o bezpieczeństwie. Joanna Bielenica, autorka projektu My Fancy Ride, zachęca nas do zakładania designerskich i oryginalnych kamizelek odblaskowych, które będą nas chronić i modnie wyróżniać na ulicach.
A jeśli już mowa o miejskiej przestrzeni to Pixel City przygotował dla nas w swojej ofercie trójwymiarową reklamę, która jest ciekawą alternatywą dla wszechobecnie otaczających nas bilboardów, banerów i plakatów.Pixel City

Finałowe prezentacje zakończył występ VR One, który proponuje nam połączenie świata wirtualnego z rzeczywistym poprzez przygotowanie instalacji wykorzystujących wirtualną rzeczywistość. Twórcy VR One zabierają na interaktywną przechadzkę po stworzonym w technologii 3D osiedlu mieszkaniowym lub biurze i dostarczają niezapomnianych doznać estetycznych.VR One

Wszystkie pomysły są ciekawe, oryginalne i inspirujące, ale kto okazał się najlepszy? Niekwestionowanym zwycięzcą, w którym jury dostrzegło największy potencjał został projekt CTAdventure!

Finalista otrzymał w nagrodę wsparcie przy tworzeniu biznesplanu od SpeedUp Group, pomoc ze strony STARTERA w stworzeniu filmu promocyjnego, a także darmowe roczne konto premium od Sentione. STARTER pokryje również koszt przejazdu i noclegu CTAdventure w Kopenhadze, w której odbędzie się międzynarodowy finał Creative Business Cup w listopadzie 2014 r. Serdecznie gratulujemy!

Zwyciezcy finalu  CTAdventure

Sentione nagroda CTAdventure

Finalowe projekty