W międzynarodowym gronie tworzą pierwsze biznesowe pomysły Trwa Gdańsk Business Week

Dodano: Lip 18 2017 Autor: Personal PR

6 dni, 100 nastolatków z Polski, Ukrainy, Białorusi i Gruzji. Szkolenia pod okiem polskich oraz amerykańskich menedżerów. To wszystko w ramach Gdańsk Business Week – wydarzenia od 7 lat organizowanego dzięki międzynarodowej współpracy Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER i Miasta Gdańsk z organizacją Washington Business Week. Wydarzenie odbywa się w dniach 16-21 lipca, a zwieńczy je prezentacja biznesowych pomysłów młodzieży przed lokalnymi przedsiębiorcami m.in. z InvestGDA czy Speednet.

 Gdansk Business Week_2016

Chipy znajdujące zagubione rzeczy, okulary dostosowujące się do wady wzroku czy inteligentna lodówka. To pomysły na biznes rozwijane przez zeszłorocznych uczestników Gdańsk Business Week.

– W tym roku liczymy na kolejne odważne pomysły młodzieży, która w międzynarodowym gronie będzie uczyć się zarządzać firmą podczas szkoleń opartych na symulacjach biznesowych. Nauczy się także prezentować swoje pomysły i rozwinie zdolności językowe, gdyż wszystkie szkolenia odbędą się w języku angielskim – tłumaczy Agnieszka Cichocka, koordynatorka Gdańsk Business Week z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

 

Punktem kulminacyjnym całego tygodnia będzie ostatni dzień wydarzenia. Uczestnicy zaprezentują swoje projekty i powalczą o uwagę inwestorów podczas tzw. Trade Show, które odbędzie się 21 lipca w Gdańskim Liceum Autonomicznym:

 

– Podczas wydarzenia uczestnicy będą musieli przyciągnąć uwagę zgromadzonych inwestorów i przekonać ich do swoich pomysłów. Inwestorzy będą dysponować pulą wirtualnych pieniędzy, które przekażą na dany projekt. W rolę inwestorów wcielą się uznani przedsiębiorcy i eksperci z firm i instytucji, takich jak: InvestGDA, Samorząd Województwa Pomorskiego, Speednet, Boeing, Lufthansa, Alexander Mann Solutions czy WNS Global Services – zapowiada Agnieszka Cichocka ze STARTERA.

trade_show_gbw_2016

Przedsiębiorcze wakacje w Gdańsku zakończy wielki finał Gdańsk Business Week. Podczas uroczystej gali, która odbędzie się 21 lipca w Europejskim Centrum Solidarności wyróżnieni zostaną najlepsi uczestnicy i ich pomysły na biznes.

7. edycja Gdańsk Business Week odbywa się w dniach 16-21 lipca 2017 roku. W poprzednich edycjach wzięło udział łącznie 700 osób z Polski, Ukrainy czy USA. Szczegóły na stronie: www.gdanskbusinessweek.pl

­