Wakacyjne programowanie w STARTERZE

Dodano: Sie 02 2016 Autor: admin

W sierpniu w Gdańsku nie zabraknie atrakcji dla nastoletnich fanów programowania. Stworzenie własnej gry komputerowej czy zaprojektowanie koszulki przyszłości to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla uczestników warsztatów kod.Starter(); organizowanych przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Rodzice mogą zapisywać dzieci na bezpłatne zajęcia na stronie projektu: http://koduj.inkubatorstarter.pl.

kod.Starter fot. M.Skotarczak

W ramach programu kod.Starter(); 75 dzieci rozpoczęło przygodę z robotyką w trakcie wakacyjnych półkolonii. A 160 dzieci może wziąć udział w weekendowych i miesięcznych warsztatach z programowaniem, które potrwają do grudnia 2016 roku. STARTER otrzymał nagrodę na rozwój projektu od internetowego giganta – firmy Google.

– Naszym celem jest praktyczna nauka programowania, ze szczególnym uwzględnieniem promocji tej umiejętności wśród dziewczyn. Z tego powodu w każdej grupie warsztatowej musi być min. 50% dziewczynek, a także organizujemy zajęcia dedykowane tylko dziewczynom. W STARTERZE konsekwentnie obalamy stereotyp, że informatyka czy kodowanie interesuje tylko chłopców bądź co gorsze – tylko dorosłych! – mówi Katarzyna Kołakowska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

W sierpniu na młodych adeptów (dzieci w wieku 10-15 lat) czekają zaawansowane zajęcia ze Scratcha czy tworzenie własnych gier komputerowych. A dla dziewczynek STARTER organizuje dodatkowo zajęcia łączące programowanie z… modą. W weekend 6-7 sierpnia dziewczyny zaprojektują interaktywne koszulki przyszłości. W ruch pójdą tkaniny, płytki Arduino, diody LED i czujniki, które staną się częścią kreacji.

– Wciąż mamy kilka miejsc dla dziewczyn na sierpniowe warsztaty! Zachęcamy także do zapisywania dzieci na listę rezerwową, istnieje szansa na dołączenie do projektu –  dodaje Katarzyna Kołakowska ze STARTERA.

Dlaczego warto zapisać dziecko na warsztaty?

– Kursy rozbudziły w córkach wyobraźnię i ciekawość związaną z możliwością programowania  własnych aplikacji, gier. Córki niecierpliwie wyczekiwały na kolejne zajęcia. Mimo  intensywności ćwiczeń miały niedosyt i zaraz po ich zakończeniu dopytywały o kolejne zajęcia. Ucieszyliśmy się, gdy dowiedzieliśmy się o możliwości kontynuacji nauki i bez wahania zapisaliśmy córki na kolejne kursy – mówi Izabela Lewandowska, mama dwóch uczestniczek warsztatów.

Choć miejsc na sierpniowe warsztaty jest coraz mniej, jeszcze w wakacje będzie można zapisać dziecko na wrześniowe warsztaty. W poniedziałek, 22 sierpnia, ruszy rekrutacja na miesięczny kurs tworzenia aplikacji mobilnych. Po miesiącu zajęć, które będą odbywać się w każdy wrześniowy piątek w STARTERZE, młody człowiek będzie w stanie zrobić własną aplikację mobilną!

Kursy i warsztaty weekendowe będą trwały od czerwca do grudnia 2016 roku. Zajęcia dedykowane są dzieciom w wieku 10-15 lat. Lista dostępnych warsztatów i terminy rekrutacji znajdują się na stronie projektu: http://koduj.inkubatorstarter.pl.