Zdobądź szansę na rozwój swojego projektu! Rusza rekrutacja do infoShare Startup Zone!

Dodano: Mar 06 2015 Autor: Personal PR

Już po raz drugi na infoShare, jednej z największych w Europie konferencji IT & New Media, pojawi się infoShare Startup Zone, specjalna strefa dedykowana startupom i inwestorom, za której organizację odpowiada Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. Właśnie ruszyła rejestracja do Startup Zone.

infoShare Startup Zone to gromadząca przedsiębiorców i inwestorów z całego świata strefa w całości poświęcona innowacyjnym projektom. Podobnie, jak w poprzednim roku, startupy uczestniczące w napędzanej przez STARTER przestrzeni będą mogły dołączyć do grona firm prezentujących się na specjalnych stoiskach Startup Expo, a także przedstawić swój pomysł na scenie (Startup Stage) oraz wziąć udział w konkursie dla startupów – Startup Contest.

– Konkurs to świetna okazja dla pomysłów, które szukają drogi i środków na rozwój. Udział w Startup Contest to nie tylko możliwość zaprezentowania się przed międzynarodowym jury, ale i – dzięki przewidzianej w ramach konkursu formule spotkań z mentorami – szansa na zdobycie wiedzy o budowaniu biznesu. Dodatkowo, zwycięzcy prezentujący się na głównej scenie infoShare zyskają możliwość zainteresowania przybyłych z całego świata inwestorów. Oczywiście przewidziano również liczne atrakcje i nagrody. W tym roku wśród polskich finalistów wybierzemy startup, który – jako reprezentant naszego kraju – pojedzie do Kopenhagi na międzynarodowe finały Creative Business Cup! Mamy nadzieję, że powtórzy sukces firmy CTAdventure, która również rozpoczynała swoją przygodę od udziału i zwycięstwa w infoShare Startup Contest – mówi Agnieszka Meller z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Startup Contest to projekt przeznaczony dla startupów znajdujących się na wczesnym etapie realizacji projektu, ale posiadających już co najmniej wersję demo swojego produktu.

– Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkie innowacyjne rozwiązania, nie tylko z obszaru IT i nowych technologii. Liczymy też na zgłoszenia od ambitnych naukowców, którzy marzą o skomercjalizowaniu swoich projektów. Startup Zone jest ku temu świetną okazją. Wystarczy wejść na stronę i wypełnić formularz – dodaje Agnieszka Meller.

Spośród projektów, które do 13 kwietnia zarejestrują się na stronie www.infoshare.pl, wyłonionych zostanie trzydzieści. Półfinaliści spotkają się i zaprezentują w STARTERZE przed światowym jury, które wybierze finałową piątkę. Pozostali będą mieli szansę zawalczyć o „dziką kartę” dostając 90 sekund dodatkowej szansy na Startup Stage. Dwoje z nich, wybranych inwestycjami publiczności, dołączy do wyłonionych wcześniej finalistów. Siódemka najlepiej rokujących projektów zawalczy o tytuł najlepszego na scenie głównej konferencji infoShare. Zwycięzców poznamy już 12 czerwca br.

infoShare Startup Zone to stworzona przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER specjalna strefa dedykowana innowacyjnym przedsiębiorcom, którzy mają już pomysł na swój biznes. Głównym elementem przedsięwzięcia, oprócz odbywających się w ramach Startup Stage i Startup Expo wystąpień startupów z całego świata, jest konkurs Startup Contest, którego ubiegłorocznym zwycięzcą jest firma CTAdventure, późniejszy laureat Creative Business Cup 2014. Rejestracja zgłoszeń do Startup Contest potrwa do połowy kwietnia.

Więcej informacji: www.infoshare.pl/startup-zone.