Zmiany w składzie Zarządu Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości tworzącej Inkubator STARTER

Dodano: Cze 05 2017 Autor: Personal PR

W piątek 2 czerwca do Zarządu Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości, powołanej przez Miasto Gdańsk, dołączył Tomasz Szymczak. Z końcem sierpnia 2017 roku zastąpi na stanowisku wiceprezesa Zarządu Fundacji Joannę Grandzicką.

INKUBATOR

Joanna Grandzicka pełniła funkcję Członka Zarządu Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości od początku jej powstania w 2005 roku. Wraz z Małgorzatą Jasnoch (Prezesem Zarządu) rozwinęła Fundację, która tworzy kilka istotnych miejsc na biznesowej mapie Gdańska, na czele z Inkubatorem STARTER. Fundacja współtworzy także Clispter – jedyne w Polsce miejsce dające przestrzeń do pracy nad startupem i mieszkania. Ponadto, zarządza HUBem Kreatywnym – biurową przestrzenią w Dolnym Mieście w Gdańsku. Joanna Grandzicka jest także współtwórczynią jednego z największych konkursów startupowych w Europie Środkowo-Wschodniej – infoShare Startup Contest. Tworzyła także koncepcję programu wsparcia początkujących firm – Starter Rocket. Z Zarządu Fundacji odchodzi w sierpniu 2017 roku:

– Przez ostatnie 12 lat tworzyliśmy wraz z Małgorzatą Jasnoch i wspaniałym zespołem setki projektów i wydarzeń pomagających w rozwoju pierwszej firmy, a także edukujących dzieci i młodzież z zakresu przedsiębiorczości. Po latach fascynującej, pełnej wyzwań pracy z dumą stwierdzam, że udało nam się rozwinąć w Mieście Gdańsku liczne możliwości dla innowatorów, których przyciąga szeroka oferta dla biznesu zapewniania przez Miasto, w tym naszą Fundację. Postanowiłam odejść w momencie, gdy Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości posiada niezwykle energetyczny i wykwalifikowany zespół, a pod okiem mojego następcy z pewnością dalej będzie się intensywnie rozwijać. To idealny moment dla mnie, aby szukać dla siebie nowych wyzwań i obszarów do rozwoju – tłumaczy Joanna Grandzicka, wiceprezes Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

– Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości w sposób znaczący pozwoliła ugruntować pozycję Gdańska jako centrum startupowego nie tylko w Polsce, ale również w Europie Środkowo-Wschodniej. Pokazuje to chociażby fakt, że do organizowanej przez STARTER i infoShare rywalizacji Startup Contest co roku zgłasza się ponad 150 firm, w tym zespoły z zagranicy – mówi Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej.

Stanowisko wiceprezesa Zarządu obejmie Tomasz Szymczak, dr nauk ekonomicznych Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 2010-2014 (w czasie polskiej prezydencji w Radzie UE) był członkiem zarządu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, gdzie kierował m.in.  programem wymiany studenckiej i akademickiej Erasmus. Posiada wieloletnie doświadczenie managerskie w zarządzaniu projektami i przedsiębiorstwami z branż edukacyjnej i infrastrukturalnej. Prywatnie miłośnik integracji europejskiej i historii gospodarczej, pasjonat gry w golfa.

Jakie plany ma nowy wiceprezes Zarządu?

– Moim celem jest, aby Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości w dalszym stopniu rozwijała projekty skierowane do startupów, a także małych i średnich przedsiębiorstw, które również potrzebują wsparcia na początku drogi. Ponadto, niezwykle ważne jest dla mnie krzewienie idei przedsiębiorczości wśród najmłodszych. Dlatego bardzo cieszę się, że będę mógł rozwijać takie projekty STARTERA jak „Lekcje Przedsiębiorczości”, dzięki którym już ponad 1000 uczennic i uczniów z Gdańska poznało kulisy pracy przedsiębiorcy. Musimy zachęcać młodzież do działania, pokazywać im, że warto otwierać własne biznesy i nie zniechęcać się nawet w przypadku pierwszych porażek. Każda z nich jest cenną lekcją, która przybliża do sukcesu – mówi Tomasz Szymczak.