Znamy ćwierćfinalistów infoShare Startup Contest!

Dodano: Maj 04 2016 Autor: Personal PR

infoShare – jedna z największych w Europie konferencji poświęconych technologii, nowym mediom i startupom odbędzie się już 10. raz w Gdańsku. W dniach 18-20 maja ponad 5 tysięcy osób odwiedzi Amber Expo, by posłuchać międzynarodowych ekspertów i zobaczyć najlepsze startupy rywalizujące o 20 tys. euro podczas Startup Contest. Strefę startupową organizuje Fundacja infoShare i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER.

RoomAuction.com_zwycięzca konkursu w 2015 roku

Startup Zone to miejsce, gdzie firmy mogą zaprezentować się w strefie expo, posłuchać ekspertów, porozmawiać z inwestorem oraz wziąć udział w międzynarodowym konkursie. Do 6 maja można aplikować do strefy expo, za to rekrutacja do słynnego Startup Contest już się zakończyła. Do konkursu zgłosiło się 170 firm z całego świata, w tym z krajów, takich jak: Ukraina, Rosja czy odległy Singapur. Fundacja infoShare i STARTER wytypowali 30 firm, które przeszły do ćwierćfinału konkursu:

– Wybraliśmy zespoły, których pomysły mają szansę na globalny rozwój i przykucie uwagi inwestorów, a także publiczności infoShare. Każdego roku coraz więcej firm zgłasza chęć udziału w konkursie, co nas cieszy i pokazuje, że warto pokazać swój projekt właśnie na naszej imprezie ­– mówi Magdalena Smolak z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

W konkursie dodatkowo wezmą udział finaliści programu akceleracyjnego Starter Rocket – firmy: HospiCare Footsteps, arHome i Vasari. Z racji udziału w programie, tworzonym przez STARTER, otrzymali tzw. „dziką kartę” i mogli dołączyć do uczestników Startup Contest. Przed nimi i pozostałymi 30 startupami spotkania z uznanymi mentorami, takimi jak: Calum Cameron (Startup Wise Guys), Mike Bradshaw (AppCampus), Piotr Pietrzak (IBM) czy Niclas Fritz (BatchOne). To wybitne grono przygotuje firmy do ćwierćfinałowego etapu konkursu ­– prezentacji projektów przed międzynarodowym jury w STARTERZE, który odbędzie się 17 maja 2016 roku. Firmy zakwalifikowane do półfinałów zaprezentują się na infoShare Startup Stage i następnego dnia powalczą o udział w finale, który odbędzie się 19 maja na głównej scenie infoShare.

Startup Contest

Startupy będą rywalizować o nagrodę główną, ufundowaną przez Prezydenta Miasta Gdańska w wysokości 20 tys. euro, a także o dofinansowanie z puli inwestycji w wysokości do 1 miliona euro! Ponadto jury wybierze firmę, która będzie mogła wziąć udział w międzynarodowym konkursie dla firm z branży kreatywnej ­­– Creative Business Cup. Co więcej, partner konkursu – Axel Springer Plug and Play Accelerator przyzna dziką kartę jednemu uczestnikowi, który będzie mógł wziąć udział w akceleracji w Niemczech.

Uczestniczące w rywalizacji startupy oceni międzynarodowe jury, w jego składzie znajdzie się m.in. twórca przeglądarki Opera i Vivaldi – Jon von Tetzchner, Marc Wesselink z akceleratora Startupbootcamp w Amsterdamie, Prezydent Miasta Gdańska – Paweł Adamowicz czy prezes STARTERA – Małgorzata Jasnoch.

infoShare odbędzie się w dniach 18-20 maja 2016 roku. Do 6 maja można zapisać się do Startup Zone, aby pokazać swój projekt w największej strefie wystawienniczej w Europie Środkowo-Wschodniej. Ponadto, startupy mogą rejestrować się na spotkania z inwestorami. Szczegółowe informacje o zapisach i firmach zakwalifikowanych do ćwierćfinału konkursu znajdują się na stronie: https://infoshare.pl/startup-zone.