Znamy finalistów Starter Rocket – kolejne innowacyjne projekty będą rozwijane w STARTERZE

Dodano: Sty 27 2016 Autor: Personal PR

Sześć startupów weźmie udział w programie akceleracyjnym Starter Rocket. Każdy z nich otrzyma 30 tysięcy złotych inwestycji od Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. Ponadto, przed finalistami 5 miesięcy mentoringu, setki godzin warsztatów, spotkania ze światowej klasy ekspertami oraz szansa na zdobycie kolejnych funduszy.

Starter Rocket_M. Skotarczak

 

Spośród pomysłów rywalizujących o wejście do programu akceleracyjnego ostatecznie 6 projektów znalazło się w gronie finalistów Starter Rocket. Wśród nich jest arHOME – startup wykorzystujący technologię rozszerzonej rzeczywistości, który może odmienić dzisiejsze projektowanie wnętrz. Ich rozwiązanie umożliwi m.in. sprawdzenie, czy mebel będzie pasował do wnętrza. Atutem twórców projektu jest spore branżowe doświadczenie zespołu, na które zwracali uwagę członkowie jury.

Warte uwagi rozwiązanie proponuje kolejny finalista ­– FOOTSTEPS. Jest to aplikacja umożliwiająca zwiedzanie miasta poprzez korzystanie ze spersonalizowanych tras turystycznych. Projekt wyróżnia niesamowita energia i zaangażowanie zespołu, który posiada dopracowane demo produktu.

Kolejny projekt, rozwijany pod skrzydłami STARTERA, może znacząco wpłynąć na funkcjonowanie obietów sportowych. Jest to platforma GoForSport umożliwiająca zarządzanie obiektami sportowymi oraz rezerwację zajęć. Dużym plusem projektu jest doświadczony zespół, znający potrzeby klientów.

Spore oddziaływanie społeczne może mieć HospiCare – aplikacja mobilna umożliwiająca monitorowanie codziennej pracy z pacjentami z dziecięcych domów hospicyjnych w Polsce. Eksperci Starter Rocket zwrócili uwagę na fakt, że startup odpowiada bezpośrednio na problem, jak i potrzebę. Start aplikacji planowany jest w połowie obecnego roku.

Branżę budowlaną może odmienić iNeoSyte – aplikacja mobilna, która pomaga profesjonalistom z zakresu budownictwa, m.in. nadzorcom i managerom, w tworzeniu dziennych raportów budowlanych. Rozwiązanie to zwiększa efektywność pracy i eliminuje czasochłonną papierologię.

Szóstym finalistą Starter Rocket jest iWisher – aplikacja pozwalająca użytkownikom zbierać fundusze wśród bliskich i znajomych na wymarzone produkty. Według członków jury jest to innowacyjny pomysł, który ma spore szanse na sukces.

– Wszystkie projekty, które biorą udział w akceleracji, powstały w oparciu o realne problemy i mają szansę  wpłynąć na zmiany w poszczególnych branżach, takich jak budownictwo czy opieka medyczna – mówi Anna Wylężek z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. – Starter Rocket jest programem ściśle dopasowanym do potrzeb uczestników, dlatego kolejne sesje mentorskie będą poruszać zagadnienia szczególnie dla nich istotne Główną wartością jaką im dajemy, jest mozliwość dotarcia do odpowiednich partnerów biznesowych i kontaktu z niedostępnymi na co dzień ekspertami – dodaje Anna Wylężek.

Zakwalifikowane startupy rozwiną się znacznie szybciej dzięki zaangażowaniu doświadczonych mentorów, którzy wspierają swoją wiedzą młode zespoły:

– W tym momencie najbardziej liczy się zaangażowanie i determinacja ludzi, którzy współtworzą finałowe projekty. Ważne jest, aby wykazywali cały czas wysoki poziom zaangażowania, starali się jak najwięcej słuchać podczas programu i następnie samodzielnie analizowali wyciągnięte wnioski i wdrażali wypracowane rozwiązania w swoich projektach – tłumaczy Michał Kordaczuk, przedstawciel Dentons – partner Starter Rocket.

Uczestnicy programu wezmą udział w 6 trzydniowych zjazdach warsztatowych, podczas których spotkają się z ekspertami takimi jak Cathy White z brytyjskiego akceleratora Seedcamp czy Marc Wesselink ze Startupbootcamp z Amsterdamu. Na koniec projektu najlepsze startupy mają szansę na uzyskanie dodatkowego dofinansowania od STARTERA z puli inwestycji wynoszącej 150 tys. zł. i możliwość uzyskania dodatkowo nawet 800 tys. od polskich i zagranicznych inwestorów. Finał programu – Rocket Spotlight Demo Day – odbędzie się w maju, podczas konferencji infoShare.